اجتماعی

افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۹۳ نفر

تعداد قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 393 نفر رسیده است

ایسانا / کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: “در 24 ساعت گذشته ، دو بیمار مبتلا به بیماری عروقی فوت کرده و تعداد ملاقات ها در این ایالت به 393 نفر رسیده است.”

پرویز یزدانپانا افزود: “در حال حاضر ، حدود 90 بیمار در بیمارستان هیكرونا در منطقه بستری می شوند كه 19 نفر از آنها در بخش های مراقبت ویژه تحت درمان هستند.”
به گفته وی ، تعداد بیماران مبتلا به بیماری عروق بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون به 20 هزار و 591 نفر رسیده است.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ، حدود 35 درصد از 355 نمونه پاسخ دریافت شده از آزمایشگاه سلول های مولکولی یاسوج ، شامل PCR و آزمایشات سریع ، مثبت بوده و بیشترین پاسخ در استان های بویراحمد ، کهگیلویه و لنده بوده است.
ایزاناپانا با اشاره به روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه در حال حاضر هیچ راهی موثر برای کنترل ویروس وجود ندارد ، اظهار داشت: افراد باید سلامت فردی و اجتماعی را کنترل کنند ، از راه دور استفاده کنند و از ماسک استفاده کنند. دست ها را بشویید ، از جلسات اجتناب کنید و از مناطق پرخطر مانند بیمارستان ها ، کلینیک ها ، مراکز درمانی ، مطب ها و مناطق بسته اقتصادی جلوگیری کنید ، مگر اینکه برای مبارزه با بیماری عروق بیماری کرونا ضروری باشد.
انتهای پیام