اجتماعی

الزامات آموزش مجازی در دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد

دانشگاه علوم پزشکی مجازی دستورالعمل لازم را برای ارائه آموزش مجازی به دانشگاه ها و مدارس پزشکی کشور ارسال کرده است.

به گزارش سرخط نیوز ، به دنبال شیوع 19 Quaid در فوریه 2009 و ممنوعیت حضور دانشجویان در محیط دانشگاه ، آموزش مجازی به عنوان راه حل اصلی برای ادامه تحصیل دانشجویان در نظر گرفته شد. و از بروز اختلال در آموزش و پرورش در جهان ، از جمله ایران جلوگیری می کند. این روند تا شیب بسیار بالایی گسترش یافته است و در کمتر از 2 ماه بیش از 10 برابر افزایش می یابد.

اگرچه تقویت زیرساخت ها و افزایش فعالیت های یادگیری مجازی با شدت و قدرت گذشته ادامه می یابد ، اما باید کیفیت آموزش مجازی ارائه شده در همان زمان مورد بررسی قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود رضایت دانش آموزان و یادگیری مؤثر.

بسیاری از دانشگاه های کشور برای ارزیابی و ارتقاء کیفیت دوره های مجازی اقدامات مؤثر و مناسبی انجام داده اند. این نیازها که بنا به درخواست تعداد زیادی از کلانشهرها توسعه یافته است ، می تواند برای هدایت دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی استفاده شود.

این الزامات در 10 مقاله ارائه شده و به انواع یادگیری الکترونیکی اشاره دارد.

دوره های مجازی

در شرایط عادی ، آیین نامه آموزش ترکیبی تصویب شده توسط شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی از ارائه مجازی دوره ها از چهار تا هفده و حداکثر 60 درصد دروس خبر داد اما با مجوز معاون صدراعظم وزارت بهداشت ، هر دانشگاه می تواند تعداد بیشتری ارائه دهد. تأخیر

پانل دروس را در سیستم LMS تکمیل کنید

مدرس هر دوره موظف است برنامه درسی ، منابع و فعالیتهای یادگیری را به عنوان حداقل شرایط مورد نیاز برای ارائه مجازی درس در صفحه اختصاصی خود در سیستم ارائه دهد.

نوع محتوای آموزشی

مدرس باید مطالب آموزشی مناسب را در LMS درج کند. محتوا می تواند به صورت یک اسلایپ یا لینک کتاب الکترونیکی ، یک فلیپچارت یا لینک مقاله ، یک جزوه ، یک پادکست صوتی ، صدا همزمان با اسلایدها و چندرسانه ای بسته به اهداف درس باشد. نوع محتوا باید با توجه به سطح دانش آموزان و دشواری درس تعیین شود. بارگیری یک فیلم از درس استاد قابل قبول نیست. با توجه به پهنای باند پهن اینترنت در کشور ، محتوا باید تا حد امکان کوچک باشد.

فعالیتهای یادگیری

در سیستم LMS معلم باید تعداد فعالیتهای یادگیری اعم از مشق شب ، آزمون و مکالمه متناسب با نوع دروس ، تعداد دوره ها و نمره را درج کند. کار در خانه بدون بازخورد برای دانش آموزان قابل قبول نیست.

تیم آموزشی

می توان تدریس تیم را در دوره هایی که دارای چندین مدرس هستند ، آموزش داد. یکی از مربیان به عنوان مربی مسئول باید بر عملکرد صحیح دیگران هماهنگی و نظارت لازم را انجام دهد.

آنها یک کلاس همزمان دارند

مربی می تواند طبق برنامه آموزشی ، کلاسهای مجازی را بطور همزمان در هر درس داشته باشد. در کلاس های مجازی ، همه دانش آموزان بدون وقفه می توانند در آن شرکت کنند. ارائه کامل دروس از طریق کلاس مجازی به طور هم زمان و بدون تکمیل پنل LMS امکان پذیر نیست. معلم می تواند شامل حضور در کلاس در نمره ارزشیابی نهایی و حضور دانش آموزان باشد و از حضور فعال دانش آموز اطمینان حاصل کند.

ارزیابی دانشجویی

نحوه تعیین نمرات دانش آموزان باید با آغاز ترم به روشنی بیان شود. بخشی از نمره نهایی باید به فعالیت یادگیری دانش آموزان اختصاص یابد. برای امتحانات رسمی نهایی بهتر است از نرم افزار تست تخصصی استفاده کنید.

ارزیابی معلم

هر دانشکده باید ساز و کار لازم را برای ارزیابی تدریس معلمان و اتخاذ روشهای مختلف مانند نظرسنجی دانشجویان و نظرات همسالان داشته باشد. دانشگاه باید همزمان کیفیت کلاسهای مجازی را ارزیابی کند. دانشگاه باید مکانیزم روشنی برای ارزیابی اساتیدی که دوره های مجازی را ارائه می دهند ، و همچنین مواردی که استاد تمایلی به ارائه یک دوره مجازی ندارند ، داشته باشد.

توانمندسازی معلمان

دانشگاه باید سازوکار مناسبی داشته باشد تا اعضای هیئت علمی بتوانند دوره های مجازی را ارائه دهند. این دانشگاه با توجه به نیاز اعضای هیئت علمی ، آموزش های لازم در مورد آموزش مجازی را از طریق کارگاه ها ، کلیپ های ویدیویی و ایجاد کانال آموزشی در فضای مجازی ارائه می دهد.

شورای آموزش مجازی

دانشگاه باید سازوکار لازم را برای راهنمایی اعضای اساتید به صورت حضوری و عملی در زمینه آموزش و اطلاعات مجازی داشته باشد.

با توجه به روابط عمومی دانشگاه پزشکی مجازی ، این دانشگاه باید گزارشی از اقدامات انجام شده برای پیشرفت کمی و کیفی آموزش مجازی در بستر بحران تاج بطور منظم و مبتنی بر تقاضا ارسال کند. ارسال شده به دبیرخانه شورای عالی آموزش مجازی.

انتهای پیام