استان ها

حباب اقتصادی شکسته می شود/ رشد ۱۴ درصدی صادرات در مازندران

عبدالله مهاجر در گفتگو با خبرنگار آنلاین وی گفت: “آنچه در اقتصاد در سال 1997 اتفاق افتاد قبلاً برنامه ریزی شده بود ، و اکنون ما باید این گره را با دندان های خود بشکنیم.” “در حالی که مشکلات اقتصادی ما آنقدر حاد نیست که دیگران برای ما تصمیم بگیرند.”

وی با بیان اینکه در صورت اتخاذ اقدامات صحیح ، تحریم های ایالات متحده و جهان بر آنها تأثیر نخواهد گذاشت ، افزود: ویژگی های موجود به این دلیل است که حوزه اقتصادی دولت تاکنون نداشته است. برنامه اساسی برای این حوزه.

مهاجر خاطرنشان كرد: هر زمان كه بخش خصوصي به دولت توصيه مي كرد ، مؤثر بود: “در عين حال ، مشاوره دولت هميشه ضررهايي را براي بخش هاي خصوصي و اقتصادي وارد كرده است.”


ارزش 4200 تومانی هیچ پایگاه تخصصی ندارد / دولت راه نادرستی را طی کرده است

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: خودمحور بودن در حوزه اقتصادی و استفاده از دید شخصی به تخصص اقتصادی باعث ایجاد مشکلاتی در بخش اقتصادی در کشور شده و به تبادل آن اشاره کرد. 4200 تومان و گفت: ارز 4200 تومانی مبنای و دیدگاه روشنی و تخصصی از بخش اقتصادی ندارد. به این دلیل است که اطلاعات موجود در این بخش می تواند در زمینه بازار کار مفید باشد.

وی گفت: “در عمل ، استفاده بهینه از توصیه های بخش خصوصی امكان پذیر نیست.” “ارز ثانویه پیشنهادی نیز کاملاً اجرایی شده است و این امر بازار را ملتهب کرده است.”

مهاجر بازار ارز را فرصتی برای بهره برداری از بازار توصیف کرد و گفت: در حال حاضر هیچ کس سکه و دلار نمی فروشد و این موضوع باعث ایجاد حباب اقتصادی در بازار شده است.

وی گفت: دولت مسیر نادرست را در زمینه اقتصادی طی کرده و فضایی برای فرصت طلبی ، فساد و جستجوی اجاره ایجاد کرده است. وی گفت: “بخش خصوصی از وضعیت فعلی آگاه است و ما چاره ای جز اعتماد به بخش خصوصی و اعتماد نداریم.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: “امروز ما نباید با یکدیگر مقابله کنیم ، زیرا نگهداری از سیستم برای همه مردم ، دولت و بخش خصوصی الزامی است و باید وحدت برقرار شود. رویه “.

وی در مورد اجرای ماده 44 ، گفت: “اگر این اصل عملی می شد ، شاهد درگیری های زیادی در زمینه اقتصادی نبودیم و یکی از اشتباهات این بود که فضا فراهم می شد. به دنبال اجاره سودجویان “.

وی با اشاره به تحریم ها و توافق نامه بورژام ، خروج ارز و عدم واردات کالا را از دیگر مشکلات پیش روی اقتصاد عنوان کرد و گفت: توافق نامه بورژام بسیار مثبت و لازم بود. “ایالات متحده در توافق و تحریم ها و در این شرایط بازنده است.” ریشه های افراد فاسد باید خشک و درمان شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران اظهار داشت: دولت باید اعتماد بخش خصوصی و جمعیت را بازگرداند و مدیران ناکارآمد را از بین ببرد.

عبدالله مهاجر با اشاره به چشم انداز خوب اقتصادی استاندار مازندران ، اظهار داشت: همه ما باید تلاش کنیم تا مقصد اقتصادی باقی مانده را به مقصد برسانیم و 3 میلیارد دلار افق صادراتی پیشنهادی را نیز در این منطقه ارائه دهیم. برنامه ششم توسعه یکی از موارد هوشمندانه است. “


رشد 14 درصدی صادرات سه ماهه به مازندران

وی با تأکید بر اینکه برای دستیابی به افق صادراتی 3 میلیارد دلاری در استان ، گفت: لازم است نقاط ضعف و قوت را شناسایی کرده و مسائل پیش روی این هدف را برطرف کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران از در دسترس بودن بسته اقتصادی استان خبر داد و گفت: “در چهار ماهه نخست امسال میزان صادرات استان 14٪ افزایش یافته و صادرات نیز انجام شده است. به 154 میلیون دلار رسید. “

وی با تقدیر از حساسیت جدی استاندار در خصوص حوزه اقتصادی اظهار داشت: هر هفته مشکلات بخش خصوصی در نظر گرفته شده و کنترل می شود و نظارت بر هر واحد تولیدی در حال انجام است.