علت حذف ارز دولتی برای داروهای بدون نسخه

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: داروهای فرابورس دولتی دلایل برداشت (بدون نسخه) را توضیح می دهند. طرف روند

دکتر کیون جونفر از N.N. در مورد از بین بردن OTC یا داروهای بدون نسخه ، “در هر مورد در سراسر جهان ، هیچ گونه سوال در مورد OOO نیست. داروها درباره داروهای زیادی بحث می کنند. ” داروهایی وجود دارد که نیازی به نسخه ندارند. در بسیاری از کشورهای جهان ، این داروها تحت پوشش بیمه نیستند یا تحت پوشش بیمه نیستند.

وی گفت: “در بعضی از کشورها مردم بدون مراجعه به داروخانه می توانند داروهای ضد افسردگی را از سوپر مارکت های خود دریافت کنند.” آنها بیشتر هستند

جهانپورت تأکید کرد: مطمئناً در صورت اولویت بودن ، اولویت اصلی دریافت بودجه دولت از مواد افیونی خواهد بود. بنابراین اگر منابع پول دولت رو به زوال است و انتقال از پول دولتی به ارز نامیبیا در اولویت است ، پس باید OOO در نظر گرفته شود. داروها برای بیماران خاص و شفابخشانی است که باید در آن مسیر حرکت کنند و به حمایت ویژه نیاز دارند. دولت.

آیا قیمت دارو در سال جاری افزایش می یابد؟

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین در مورد هزینه داروهای امسال گفت: “هزینه دارو براساس قیمت نهاده های محصول یا مبلغ اختصاص یافته به هر دارو در کمیسیون قیمت تعیین می شود.” در عین حال ، امسال شاهد افزایش چشمگیر در هزینه داروها نخواهیم بود. زیرا اکثر داروها به ارز دولتی ادامه خواهند یافت. در حقیقت ، داروهایی که به مواد اولیه خانگی یا مواد فعال داخلی نیاز دارند ، در درجه اول توسط پول دولت استفاده می شوند. بنابراین ، ممکن است ما متوسط ​​افزایش قیمت متوسط ​​از آنچه در سال 1397 و 1398 انجام شد نداشته باشیم.

وی گفت: کل هزینه دولت برای تجهیزات پزشکی و پزشکی امسال تا پایان سال به 2.5 میلیارد دلار خواهد رسید.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل