نرخ تورم مرداد ۲۵.۸ درصد

طبق اطلاعات سرخط نیوز
مرکز آمار گزارش تورم آگوست خود را روز شنبه منتشر کرد. براساس این گزارش ، تورم سالانه کاهش یافته است. تورم سالانه درصد میانگین شاخص تورم است که در این ماه در مقایسه با مدت مشابه در این ماه به پایان می رسد. تورم سالانه خانوار در ماه آگوست به 2.8 درصد رسید.
علاوه بر این ، نرخ تورم سالانه خانوارهای شهری و روستایی نسبت به ماه قبل 25 و 1 درصد کاهش یافته است.

نرخ تورم 3.5٪ افزایش می یابد
تورم نقطه تغییر درصدی شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل است. تورم در ماه آگوست به 30.4٪ رسید. به عبارت دیگر ، خانوارهای کشور به طور میانگین بیش از 1.7 درصد برای خرید “محصولات و خدمات مشابه” در ماه آگوست خرج کردند.
در مقایسه با ماه گذشته ، تورم در آگوست 3.5 درصد افزایش یافته است. تورم گروه اصلی “مواد غذایی ، نوشیدنی و دخانیات” 5٪ به 7.8٪ و گروه “محصولات و خدمات غیر غذایی” با 3.8٪ افزایش یافت و به 2.7٪ رسید.
در همین حال ، تورم برای خانوارهای شهری 30.6 درصد است که نسبت به ماه قبل 3.6 درصد افزایش یافته است. از همه اینها ، آیا این اندازه روستایی 29.6 است؟ این میزان نسبت به ماه قبل 3.7 درصد افزایش یافته است.

تورم ماهانه خانوارهای کشور 2.9 درصد کاهش یافته است
نرخ تورم ماهانه درصد تغییر شاخص است. در مقایسه با همان داده های ماه گذشته ، تورم ماهانه در ماه آگوست به 3.5 درصد رسید که نسبت به مدت مشابه ماه قبل 1.5 درصد کاهش یافته است.
تورم اصلی ماهانه به ترتیب برای “مواد غذایی ، نوشیدنی و دخانیات” و “کالاهای غیرغذایی” به ترتیب 2.8 و 2.7 درصد بود.
در همین حال ، تورم ماهانه ساکنان شهری 3.5 درصد است که نسبت به ماه قبل 1.8 درصد کاهش داشته است. علاوه بر این ، جمعیت روستایی 2.7 درصد بود که نسبت به ماه قبل 2.8 درصد افزایش داشته است.

قیمت این ماه تغییر می کند
در مقایسه با ماه گذشته در گروه اصلی ‘مواد غذایی ، نوشیدنی و دخانیات’ ، افزایش قیمت مربوط به گروه های “چای ، قهوه و سایر نوشیدنی ها” (موش و پودر موش) ، “تنباکو” و “شیر” است. ثواب پاداش او. پنیر و تخم مرغ “(خامه ، پنیر پودر شده ، شیر و ماست).
به طور عمده “کالاها و خدمات غیر غذایی” گروه “کالاهای خانگی و خانگی” (ماشین لباسشویی ، یخچال فریزر و وسایل آشپزخانه) ، “حمل و نقل” (قیمت ماشین) و گروه “سرگرمی و فرهنگ” (دوربین) اتاق های رایانه ای ، کودکان دوچرخه ، لپ تاپ) نسبت به ماه گذشته افزایش چشمگیر قیمت را نشان دادند.

در ماه جاری تغییرات در شاخص قیمت در سراسر کشور
نرخ تورم سالانه برای کالاهای مختلف برای کسری متفاوت 1.5 تا 3/3 درصد است.

خروج از نسخه موبایل