والدین بلاتکلیف، مدارس سردرگم – سرخط نیوز

آیا خیرین و مدارس در آینده نزدیک ادامه خواهند یافت؟

به گزارش EIA ، این روزنامه گزارش داده است ایران “آیا شما یکی از آن دسته از افرادی هستید که در چند ماه هیچ قسمت واقعی را ندیده اید؟” او نوشت. شما همچنین ممکن است در این گروه قرار بگیرید که کودک شما از آموزش آنلاین برای مدت محدود در یک مدرسه غیرانتفاعی استفاده می کند. سپس از خود می پرسید که تمام پولی که من خرج کردم چه بود. من و دخترمان مجبور شدیم با چالش ماندن در خانه روبرو شویم. پس چرا بیشتر بپردازید؟ آیا پرداخت هزینه تحصیل سخت بوده است؟ شما بیکار بودید و انجام ماهیت پرداخت بسیار دشوار بود. یا شاید شما فکر می کنید که چقدر می توانید برای “آموزش مجازی” بپردازید؟ شما ممکن است در حال حاضر در وضعیت نامشخص قرار داشته باشید و نمی دانید سال آینده چه باید بکنید.

با نگاهی به این داستان از هر طرف ، دو نکته اصلی وجود دارد که به نظر می رسد پیامدهای قابل توجهی در هر دو طرف دارد. والدین و مسئولان مدارس غیر دولتی. آنها هر دو امیدوار هستند که اوضاع را مجدداً باز و عادی کنند. دوره ها و آموزش های واقعی دوباره انجام می شود ، البته دوره ها دیگر به یک قاب کنترل شده محدود نمی شوند.

انتخاب نشده

مازیه مادر دو فرزند است ، بنابراین من هنوز از او می پرسم که آیا او سال گذشته در مدرسه غیرانتفاعی که به آنجا رفته بودند ، ثبت نام کرد یا خیر. این یک مسئله مهم برای من و همسرم است. امسال همه بچه های ما واقعاً از فضای مدرسه و امکاناتی که پول خود را خرج کرده ایم ، لذت بردند. در ابتدای سال مدارس در معرض آلودگی هوا و سایر موارد قرار گرفتند و پس از آن یک مشکل تاج بود.از این پس تابستان و زمستان به عنوان یکی از خطرناک ترین روزهای سال در نظر گرفته می شود. اگر بچه ها می خواهند به تحصیل فانتزی بپردازند ، باید در همان مدارس دولتی بمانند ، این بهتر است ، و ما هدر نمی دادیم. از طرف دیگر ، کودکان عاشق تحصیلات اولیه خود هستند و می خواهند در همان مدرسه تحصیل کنند. “اگر مدارس به طور کامل بازگشایی شوند ، افراد غیرانتفاعی بیشتر به مسافت اجتماعی توجه می کنند و تعداد دانش آموزان را افزایش می دهند. ببینید تصمیم گیری درمورد ما چقدر دشوار است. ما کاملاً انتخاب نشده ایم.”

مادر موانا ، زارا ، حرفه ای مشابه دارد. یازده در مقطع ابتدایی است و اکنون زهرا تصمیم گرفته است: “من یک جاه طلبی واقعی برای ثبت نام در یک مدرسه غیرانتفاعی دارم. ای کاش شخصی در راه درست من را راهنمایی می کرد. اگر بخواهیم هزینه های مشابه را بپردازیم و سرانجام بچه ها برای چند ماه کلاس نروند ، تحصیل در مدارس دولتی چقدر بهتر است. ما در کلاسهای آموزشی دخترم و تمام هزینه هایی که متحمل شده ایم ، همین مسئله را تجربه کرده ایم. “کلاسهای آنلاین واقعاً کیفیت دروس مجازی را ندارند.”

درگیری والدین و هزینه های آموزش عالی

امسال ، پدر Arusha ، Arder hir ، که در کلاس دوم است ، ایده های مختلفی دارد: “این زمان بسیار سختی بود. ما مجبور بودیم به فرزندانمان بگوییم که همیشه در پای برنامه باشند. اولین بخشی که نحوه استفاده از شبکه تلفن همراه و اینترنت را نمی داند. به طور معمول ، پسرم حداقل شش یا هفت ساعت در مدرسه بود و مسئولیت مدرسه را برعهده داشت. حالا همه اینها روی گردن ما آمده است و با هزینه بالایی پیش آمده است. من همیشه در مورد بیرون رفتن فرزندم از مدرسه و استخدام معلم خصوصی فکر می کنم تا بدانم که آیا مدرسه دولتی در این شرایط آزمون فرزندم را قبول خواهد کرد؟ وی گفت: “صادقانه ، ما وضعیت مخالف داریم ، از طرف دیگر ، بهترین دوست من سرپرست یک مدرسه غیر دولتی است که فرزند من در آن ثبت نام کرده است.

بنیانگذاران مدارس غیردولتی و والدین مدیر

برخلاف مدرسه غیردولتی ، همانطور که دیدم ، مدرسه غیرانتفاعی دارای یک دانشگاه بسیار بزرگ با موسسات آموزشی مناسب است. کلاس ها بزرگ و دلپذیر و پر رنگ هستند. یک محیط یادگیری خوب. سال اول تأسیس مدرسه است. بعد از اینکه بنیانگذار مدرسه ، ناظیه بنی ، با تشریح اوضاع مدرسه ، مدارس غیرانتفاعی این روزها گفت: “مدارس غیر دولتی این روزها در یک نقطه ضعف قرار دارند و عموم مردم کمبود تصمیم گیری را دارند. وقتی مردم از مدرسه خارج می شوند ، مردم نمی دانند چگونه به دولت یا غیردولتی بروند. خانواده ها حق دارند بگویند فرزند ما می تواند سه یا شش ماه یا بیشتر در خانه بماند.

امسال شهریه شهریه به حدی است که به مدارس اجازه داده می شود حداکثر 9 میلیون قبر برای دانش آموزان مقدماتی دریافت کنند. با این حال ، بیشترین خسارت به این روند ، خانواده ها و بنیانگذاران مدارس سازمان های غیردولتی را تحت تأثیر قرار داده است. با این حال ، کارمندان و معلمان دولت حقوق خود را برای داشتن یک قرارداد دریافت می کنند ، و فکر نمی کنم عواقب قانونی شدن یک شرکت و عدم پرداخت عواقب حقوقی باشد. حداقل از ماه مارس حداقل به کارمندان ما پرداخت شده است. در این شرایط بنیانگذاران مدرسه تحت فشار قرار گرفته اند ، زیرا ما با خانواده هایی دست و پنجه نرم می کنیم که هیچ علاقه ای به پرداخت هزینه های آموزش خود ندارند و می گویند آنها کودک نیستند و نمی دانیم داشتن آموزش در این شرایط چقدر دشوار است. حال در نظر بگیرید که ما همه حقوق کارگران را پرداخت می کنیم و همان اجاره را می پردازیم و این بار درآمد ما کاهش می یابد.

اکنون که شهریه ژوئن را داریم ، این واقعاً کار سختی است. به عنوان مثال ، وقتی بسیاری از مشاغل نزدیک هستند ، یکی از والدین ما به ما گفت که من سه ماه پرداخت نکرده ام. بنظر می رسد بنیانگذاران مدرسه و والدین بازنده اصلی هستند. من معتقدم پدر و مادرم درست هستند ، حتی اگر معلمان من یک کار عالی انجام دهند. این بسیار متفاوت از زندگی در خانه است. بسیاری از خانواده ها به ما گفتند که بار آموزش بر دوش خانواده است. به خصوص در آموزش ابتدایی که کودک نمی تواند به تنهایی از اینترنت و اینترنت استفاده کند. بسیاری از مادران می گویند ما باید کودک را پرداخت و درمان کنیم.

ما نمی دانیم که والدین سال آینده به ما مراجعه خواهند کرد زیرا آنها نگرانی در مورد سال تحصیلی آینده دارند.

آیا باید با سربازان خود قرارداد ببندیم؟ قراردادها تقریباً تمام شده است و مثلاً ما نمی دانیم که آیا ما در حال خدمت معلم ، آشپزی و استخدام معلم در خارج از مدرسه عادی خود هستیم. اکنون من کاملاً منتخب انتخاب نشده ام و نیروهایم همیشه می پرسند سال آینده چه اتفاقی برای ما خواهد افتاد. اگر میزان ثبت نام در اکتبر 1999 پایین تر از انتظارات ما باشد ، ما یک مشکل جدی داریم و باید حقوق همان معلمان را بپردازیم ، حتی اگر هر کلاس دو دانش آموز داشته باشد. من برای هفت کلاس باید هفت معلم بدهم. پس ما باید پول زیادی از جیب بپردازیم ، غیرممکن است.

یکی دیگر از عواملی که باعث شده امسال در حقیقت شرکت کنیم فقدان ابزار مناسب برای معلمان بود ، برای مثال ، امسال باید از همه معلمان بخواهم حداقل یک لپ تاپ یا تبلت خوب داشته باشند. وقتی این اتفاق در ماه مارس رخ داد ، بسیاری از معلمان فقط تلفن استانداردی داشتند و از ما می پرسیدند چگونه این فیلم را ضبط کنیم. وقتی خودم با این معلمان قرارداد می بندم ، فکر می کنم از آنها بخواهم که یک لپ تاپ و اینترنت مناسب تهیه کنند. ما باید بتوانیم یک شبکه مجازی بسیار گرانتر ایجاد کنیم.

یکی دیگر از بنیانگذاران سازمانهای غیردولتی با بیان اینکه بنیانگذار یک سازمان غیر دولتی دیگر گفته است که نتیجه این تلاش برای راه اندازی یک مدرسه 30 مدرسه جدید است ، گفت: “اگر این وضعیت ادامه یابد ، مطمئناً مدارس غیر دولتی سقوط خواهند کرد.” هنگامی که کودکان از خدمات شخصی و معلم محروم می شوند ، بسیاری از لیبرال ها شغل خود را از دست می دهند ، بسیاری از دانش آموزان به مدارس دولتی می روند و مسافت اجتماعی دشوارتر می شود.

در این روزهای عدم اطمینان ، بسیاری از ما ممکن است آنقدر گیج ، گم شده و هنوز مطمئن نباشیم که کی به کار خود باز خواهیم گشت. ما نمی دانیم چه زمانی دوباره یک آموزش آنلاین خواهیم گرفت. ما نسبت به فرزندانمان و تحصیلات آنها همین احساس را داریم. با این وجود ، کورونا در حال حاضر دچار مشکل جدی است. صرف نظر از ویروس و آینده ، تأثیر عمیقی بر زندگی ما گذاشته است.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل