اجتماعی

آسمان تهران و البرز غبارآلود شد

مدیرکل پیش بینی و هشدار اضطراری سازمان هواشناسی گفت: وضعیت استانهای تهران و البرز تا بعد از ظهر امروز (4 آنلاین) ادامه داشته است.

صادق ضیاییان در گفت وگو با سرخط نیوز وی گفت: افزایش فشار هوا در سواحل خزر باعث افزایش الگوی فشار در منطقه شده است که منجر به بارش شدید باران در امتداد سواحل خزر و وزش باد شدید در استان های تهران و البرز شده است.

وی خاطرنشان کرد: سرعت باد فعلی در تهران حدود 40 کیلومتر در ساعت و جهت آن غرب و شمال غربی است – به دلیل طوفان گرد و غبار در تهران ، دید افقی به 2500 متر کاهش یافته و آلودگی “ذرات مسدود شده” در هوای پایتخت زیر میکرون. “

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار اضطراری سازمان هواشناسی ، بیشتر کنه های گرد و غبار در استان تهران و در قسمت جنوبی استان البرز هستند. ما انتظار داریم این وضعیت بعدازظهر امروز (25 اکتبر) ادامه یابد و در صورت وزش باد بهبود یابد.

ضیائیان همچنین گفت که شرایط جوی مشابهی امروز (25 اکتبر) در غرب ایلام ، جنوب و غرب کوشان ، سمن ، جنوب و شمال کراسان رضوی برقرار شده است – این شرایط فردا (26 اکتبر) در شرق کراسان رضوی ، شرق کراسان رضوی و در غرب سیستان و بلوچستان.

به گزارش سرخط نیوز ، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، آلودگی هوای پایتخت در حال حاضر “به طور متوسط ​​120 میکرون” و کیفیت هوا در منطقه ای ناسالم برای گروه های آسیب پذیر است.

انتهای پیام