با کمک دولت: ۳۰ هزار میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه به سرپرستان خانوار پرداخت شد

خبرگزاری سرخط نیوز حمدان گزارش داد؛ عبدالنصیر همتی که به همراه نمایندگان و مدیران بانک مرکزی به همدان سفر کرده بود ، در “جلسه شورای بخش خصوصی – دولتی” ایالت در مورد وضعیت ویژه کشور و فشارهای زیاد صحبت کرد. تحریم ها از دو سال و نیم گذشته آغاز شده است: ما توانستیم تحت هدایت نخست وزیر از تحریم ها خلاص شویم.

وی با استناد به تجارت خارجی گفت: از ابتدای سال تاکنون 32 میلیارد دلار برای واردات هزینه شده است كه 9.2 میلیارد دلار آن برای حواله های بانك مركزی هزینه شده است. در این دوره ، وی گفت ، “بیش از 22 میلیارد دلار درآمد ارزی برای مدیریت کشور به طور عمده از طریق صادرات غیرنفتی بدست آمده است.

وی افزود: “در گذشته ، حدود 70٪ از درآمد کشور توسط دولت از طریق درآمد نفت و گاز تأمین می شد. اما اکنون این رقم کمتر از 30 درصد است. “

هماتیا یادآوری می کند: رشد اقتصادی در شش ماهه نخست سال جاری مثبت است و بر اساس برآوردها و داده ها از بخش ها ، انتظار می رود این روند در 9 ماهه سال جاری ادامه داشته باشد.

رئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر وضعیت اقتصادی کشور و محدودیت منابع ، خاطرنشان کرد: بانک ها علی رغم مشکلات موجود در فضای کسب و کار ، عملکرد 12 درصدی را در اختیار م institutionsسسات قرار داده اند. در حالی که اپیدمی گیدئون فشار بیشتری بر گیلدز وارد کرده است ، از طرف دیگر ، محدودیت های سیستم بانکی باید در نظر گرفته شود زیرا سپرده ها نباید نادیده گرفته شوند ، اما با وجود همه محدودیت ها ، سیستم بانکی منطقی برای حمایت از تجارت و محیط تولید.

تأکید بر محدودیت منابع سیستم بانکی: در ده ماهه اول سال ، بانک ها 720 میلیارد میلیارد تن تسهیلات سرمایه اختصاص داده اند ، البته وام های بانکی محدود است و به دارایی های دائمی مرتبط نیستند.

وی افزود: “در این راستا ، بخش صنعت به طور متوسط ​​30٪ از کل م institutionsسسات پرداخت را تشکیل می دهد.”

در بخشی دیگر از سخنرانی ، همتی گفت ، “علی رغم تمام فشارهای انجام شده از سوی بانک مرکزی از ابتدای سال ، نرخ رشد 30٪ بوده است و بانک مرکزی هیچ ظرفیتی ندارد. به دلیل تعهد خود به سیاست های پولی مجاز باشد. “رنج بردن به این دلیل طبیعی است ، زیرا این سوزن باعث تورم بیشتر در جامعه خواهد شد.

46

خروج از نسخه موبایل