استان ها

بخش دولتی به رعایت الگوی مصرف آب و انرژی بی توجه است

به گزارش خبرگزاری کاوین سرخط نیوز ؛ شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و انرژی روز شنبه با حضور نمایندگان کشور در مجلس شورای اسلامی برگزار شد. جلسه شرکت آب منطقه ای قزوین؛

روح الله عباس گفت: مصرف غیررسمی در کشور باعث شده است که منابع آب و انرژی را برای ما آسان از دست بدهیم و باید هزینه های زیادی صرف کنیم.

وی افزود: “متأسفانه بیشتر مصرف در بخش دولتی انجام می شود و مدیران و کارکنان در حفاظت از منابع دقت لازم را ندارند و در مورد کمبود آب ، خشکسالی و بحران خود را ملزم نمی دانند ، بنابراین حتی در وزارت نیرو تهران و دستگاه های مرتبط و دیگران.” سیاست ها بسیار سبک و قابل استفاده هستند.

وی افزود: اگر به انتظارات مردم برای صرفه جویی در مصرف آب و برق نگاه کنیم، بسیاری از مشکلات حل می شود و باید در این زمینه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.

1

جذب افراد بومی به دفتر از انتقال قدرت جلوگیری می کند

وی در خصوص مشکل نیروی کار پس از استخدام نیز گفت: اگر در زمان استخدام به منشأ افراد توجه نکنید معمولاً می خواهند بعد از یک سال نیروهای جدید از شهرستان ها به استان ها منتقل شوند. و ما کمبود متخصص داریم.”

با توجه به اهمیت آبرسانی شهرستان آوج از مدیریت صنعت آب و برق شهرستان قزوین به دلیل خدمات متعهدانه و اجرای پروژه مهم و عظیم آبرسانی از طالقان تشکر و قدردانی می نمایم. سد از بخشدار کاوین خواستم تا برای شهر آوج فکری کرده و برای تامین آب این شهر برنامه ریزی کنند.

وی افزود: ما از فروش نفت بسیار سپاسگزاریم متأسفانه هیچ اقدام جدی از سوی وزارت نیرو برای نوسازی و ساخت تجهیزات و نیروگاه ها انجام نشده است و امروز شاهد خرابی خطوط برق و نیروگاه ها هستیم. این خیلی پر هزینه است. “

بویین زهرا و آواژ در جلسه شورای اسلامی گفت: خوشبختانه مدیران صنعت آب و برق قزوین مجرب و ماهر هستند و برای برون رفت از چالش های انرژی و آب نیازمند نظرات کارشناسی، پیشنهادات و راهکارهای شما هستیم. شما می توانید آنها را در جماعت پیدا کنید.

وی افزود: قبل از تصویب بودجه سال آینده باید ایده ها و برنامه های خود را ارائه دهیم تا مدیران در دفاتر خود در شهرها حضور داشته باشند و با مسائل شهری و روستایی همخوانی نداشته باشند و هزینه و اعتبار لازم را برای انتقال به نمایندگان خود صرف کنند. “

به گفته عباس، حکمرانی خوبی برای حل مشکلات آب، فاضلاب و آبفای روستایی صورت گرفته و اگر به آن رسیدگی نشود، از مردم راضی خواهیم بود.

Image_2021_10_23-14_27_9_5_ z68

وی با اشاره به کاهش درآمدهای نفتی گفت: ما قصد داشتیم مقداری کسری را جبران کنیم و فروش باقی مانده اموال دولت را برآورد کنیم اما هنوز این کار انجام نشده است و بخشی از وام ها به صورت اسنادی ارائه می شود. او ممکن است مشکلاتی داشته باشد. “

به گفته عباس، مجمع نمایندگان استان قزوین با طرح های عمرانی لازم، آبرسانی و مدیران صنعت و کشاورزی، آب و برق در نوسازی شبکه برق آماده است. تعویض و جابجایی تیرهای برق در روستاها همکاری لازم را داشته باشد.

مدیران صنعت آب و برق استان فعالیتها و نیازهای خود را ارائه کردند.