استان ها

برنامه ریزی منطقه آزاد قشم برای استفاده از فرصت برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر

به گزارش سایت کشم، مهدی زرعی برای استفاده از فرصت میزبانی جام جهانی در این منطقه و تبدیل کشم به یکی از مقاصد مهم گردشگری در نزدیکی این رویداد بزرگ ورزشی، برنامه های مختلفی را در نظر گرفته است.

در ادامه با اجرای برنامه های پیش بینی شده، جزایر کیشم و کیش اقامتگاه های گردشگری را برای معرفی جاذبه های طبیعی و مناظر زیبای جزایر و ارتقای بهتر ظرفیت های گردشگری فراهم خواهند کرد.

به گفته زارعی؛ منطقه آزاد کشم این پتانسیل را دارد که مکانی ایده آل برای علاقه مندان به شرکت در جام جهانی برای سفر آسان هوایی و دریایی به قطر باشد.

وی افزود: با توجه به همین آب و هوا، هدف تیم ملی برای برپایی اردوها و آماده سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی مورد تایید مشاور و دبیر رئیس جمهور قرار گرفته است. علی رئیس مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و فدراسیون فوتبال کشور را همراهی می کرد.

وی افزود: موضوع دیگری که مطرح شد، استفاده از منطقه آزاد کشم توسط صندوق فیفا با همکاری فدراسیون فوتبال اتیوپی برای راه اندازی یک سالن ورزشی کامل در جزیره است.

وی گفت: ظرفیت خواب و اسکان در ماه آینده بررسی می شود و همچنین آماده سازی زمین های ورزشی برای تمرینات و مسابقات دوستانه، ظرفیت شرکت های هواپیمایی و مواردی که قرار است مورد بحث و بررسی قرار گیرد. و امکان تردد دریایی در مناطق توسط کش و کیش آزاد مورد بررسی قرار می گیرد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد کشم در پایان گفت: دبیرخانه شورای کل مناطق آزاد شرایط مطلوبی را برای بهره وری ایجاد خواهد کرد. پتانسیل های گردشگری به ویژه گردشگری ورزشی در جزیره کشم.

استفاده از مناطق آزاد تجاری کشور در جام جهانی فوتبال 2022 قطر از جمله نکاتی بود که با حضور دکتر سعید محمد مشاور رئیس جمهور و مشاور نخست وزیر این کشور صورت گرفت. اتاق بازرگانی و صنایع و مناطق ویژه اقتصادی و آقایان شهاب الدین عزیزی کادم رئیس فدراسیون فوتبال و دکتر علی درویش پور با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد کشم این تفاهم نامه را امضا کردند.

48