اجتماعی

بهبود روحیه کودکان بستری شده در بیمارستان با کمک یک دوست رباتیک!

در آزمایشی ، محققان آمریکایی از روبات ها برای ارتباط با نوزادانی که در بیمارستان بستری بودند استفاده کردند.

به گزارش ENA و به نقل از Medical Express ، یک مطالعه جدید از دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس (UCEla) نشان می دهد که ملاقات با یک ربات تحت کنترل انسان می تواند روحیه نوزادان بیمارستانی را بهبود بخشد.

این روبات که “Robin” نام دارد ، یک ربات اجتماعی است که توانایی حرکت ، صحبت و بازی با کاربران را دارد و توسط انسان کنترل می شود. محققان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس ترتیبی را برای ملاقات با کودکان در بیمارستان رابین فراهم کردند.

در پایان پرواز ، کودکان و خانواده هایشان در مورد تجربه ملاقات با رابین مصاحبه کردند.

نود درصد از خانواده هایی که فرزندانشان با رابین ملاقات کردند ، درخواست ملاقات دیگری کردند. نتایج نشان داد که تماس با رابین 29 درصد مثبت و 33 درصد منفی بود.

پزشکان اطفال که بر ملاقات با رابین نظارت داشتند ، از مزایای نزدیک بودن ، تعاملات بازیگوشانه ، افزایش کنترل بر تجربه بیمارستان کودکان و ایجاد دوستی های جدید و قابل اعتماد خبر دادند.

جاستین واگنر ، یکی از محققان این پروژه می گوید: “ما تأثیر مثبتی بر کودکان ، خانواده های آنها و کارکنان بیمارستان مشاهده کرده ایم.” تحقیقات ما نشان می دهد که استخدام شریک اجتماعی روباتیک می تواند راه خوبی برای کاهش اضطراب بیمارستان باشد. با ادامه شیوع CVD-19 ، اضطراب و آسیب پذیری بیماران افزایش می یابد. بنابراین بسیار مهم است که ما تا آنجا که ممکن است خلاق باشیم و به بیماران کمک کنیم تجربه بهتری داشته باشند.

انتهای پیام