اجتماعی

بیش از ۸۵ درصد بیمارانی که جان خود را از دست می دهند، واکسن کرونا تزریق نکرده‌اند

وی خاطرنشان کرد: همه افرادی که در کشور واکسن کرونا دریافت می کنند تحت نظر هستند، متاسفانه بیش از 85 درصد از بیماران فوت شده واکسن کرونا واکسینه نشده اند و ششمین نگرانی بزرگ مربوط به کسانی است که واکسینه شده اند. آنها نبودند.

به گزارش سرخط نیوز. دکتر بهرام عین اللهی در بازدید از مجتمع خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: واکسیناسیون و واکسیناسیون کاملاً قابل پیشگیری است و 100 درصد از مرگ شریانی جلوگیری می کند و واکسن عروق بیماری کرونا به صورت تزریقی تزریق می شود. مطالعات علمی ، دانشمندان و مراکز تحقیقاتی نشان داده است که واکسن ها یکی از مهمترین ابزارهای مبارزه با بیماری های قلبی هستند.

وی افزود: این واکسن یکی دو سالی است که استفاده نمی شود، 100 سال است که این واکسن برای پیشگیری و کنترل بیماری هایی مانند سیاه سرفه، کزاز و فلج اطفال وارد ایران شده است و به عنوان نماینده یک مرکز تحقیقاتی اینجانب می گویند که واکسیناسیون برای نجات جان مردم و بستگان و دوستانمان ضروری است.

وی گفت: “ما امروز از خوابگاه دیدن کردیم و متأسفانه مشکلات جدی در خوابگاه وجود دارد. در گذشته دانشجویان از عدم رسیدگی کافی شکایت داشتند اما دولت سیزدهم نگران است و اولویت رفاه مردم است.” برای ما یک اولویت هستند و قابل احترام هستند.

وی افزود: با مشارکت مردم در مدت زمان کوتاه دو ماه و نیم توانستیم در دور اول بیش از 70 درصد جمعیت را واکسینه کنیم. و ما به دنبال رفع مشکلات ایمنی و اسکان دانشجویان هستیم. ما از عموم مردم و نیکوکاران آن و دیگر سازمانهای برجسته و انقلابی می خواهیم که در این امر بزرگ شرکت کنند. امیدواریم در کوتاه مدت بتوانیم مشکلات کوتاه مدت دانشجویان مانند بازسازی و نوسازی خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی را حل کنیم، اما برای حل موارد اولیه مانند تخریب و ساخت خوابگاه های جدید به زمان بیشتری نیاز است. .

به گفته وزیر بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی تهران ظرفیت 2500 نفر در خوابگاه را دارد که ظرفیت پذیرش 1700 نفر در خوابگاه را دارد. خوابگاه های متاهل این دانشگاه نیز دچار مشکل هستند اما تا کنون 60 زوج در این خوابگاه اقامت دارند ، اما برنامه علوم پزشکی دانشگاه تهران اجاره ساختمان هایی برای اسکان دانشجویان است. بهبود وضعیت اتاق خواب ها یکی از مسائل مهم وزارت بهداشت است. به دانشجویان خوابگاه علوم پزشکی تهران قول دادم که در هفته های آینده به این خوابگاه مراجعه کنم تا ببینم آیا مشکلشان حل می شود یا خیر.

عین اللهی خاطرنشان کرد: از بودجه و منابع می توان برای تجمل گرایی و زیورآلات استفاده کرد، اما اولین کار ما ارتقای وضعیت خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی است و در این راستا منابع لازم را تا حد امکان بر حذف تهران اختصاص دهیم. ما دانشگاه علوم پزشکی را قرار می دهیم.

وی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در برابر بیماری عروق بیماری کرونا قلب واکسینه شده اند و اکثر آنها دو نوبت واکسن دریافت کرده اند و اگر دانشجویی بیمار شد، اقداماتی مانند ایزوله کردن او انجام دهید.

به گزارش وب دا، خوشبختانه میزان ابتلا به این بیماری در کشور به سرعت در حال بهبود است. امروز تمامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران ماسک زده اند. یکی از مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد، کمبود اطلاعات در مورد برخی از افراد در زمینه کرونا و واکسن است، اما بیشتر افراد واکسینه می شوند زیرا می دانند بدنشان در برابر کرونا مقاوم می شود.

انتهای پیام/