عمومی

تدابیراستاندار‌ی تهران برای جلوگیری از ورود ویروس جدید

به گزارش سرخط نیوز،
وی افزود: “ویروس کرونا که در هفته های اخیر شروع شده است، با وجود اینکه یک نفر جان خود را از دست داده است، همچنان رو به کاهش است. اما آمار روز به روز در حال کاهش است و ما باید این آمار را به صفر برسانیم. نزدیک به پنج منطقه هر روز تحت تأثیر مرگ و میر ناشی از ویروس وبا قرار می گیرند.

وی گفت: ما تاکید می کنیم که در کنفرانس های منطقه ای برای دفاع از کرونا نباید فرمالیسم وجود داشته باشد. بی شک منظم بودن در روزگار وبا سم مهلکی است. جلسات، گروه های کاری و رسانه ها باید برای دعوت مردم به ایمن سازی و تقویت پایبندی به پروتکل های بهداشتی ایجاد شود.

منصور افزود: در اینکه منشاء این ویروس به دلیل هجوم مسافران به نقاطی از تهران است، شکی نیست، اما یکی از گذرگاه‌های اصلی فرودگاه امام کومنی است که برای تهران مهم است. دانشگاه علوم پزشکی برای تقویت تیم ها.

تاکید کرد: باید مجدداً در ستاد منطقه به شرکت هواپیمایی اعلام کنیم که هیچ مسافری با آزمایش PCR مثبت از منزل خارج نشود. بنابراین هیچ مسافری با PCR مثبت نباید اجازه ورود به هواپیما را داشته باشد. این باید انجام شود و درگیری وجود داشته باشد. زیرا سلامت و رفاه مردم را به خطر می اندازد. تقویت مراقبت از خطوط هوایی مهم است. همچنین از پلیس می خواهیم اتاق فرودگاه را تقویت کند. مسافران باید راهنمایی و حذف شوند. قرنطینه باید برای مسافران داخلی و خارجی از هتل حذف شود. در این راستا فرماندهی کل میدان فرودگاه امام کومینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود.

در تهران 94 درصد مدارس دارای نمره آزاد هستند

استاندار تهران در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه 94 درصد مدارس شهر تهران استاندارد افتتاحیه را دریافت کرده اند، خاطرنشان کرد: مراقب باشید «برخی گزارش ها حاکی از آن است که نظارت و مراقبت لازم صورت نمی گیرد، باید به بعد سوم توجه ویژه شود.