عمومی

تنها ۶ درصد لاستیک‌های فرسوده در ایران بازیافت می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حسن عباس در بازدید از مرکز بازیافت لاستیک تبریز گفت: صنعت بازیافت لاستیک برای محیط زیست مهم است و ما از صنعت بازیافت حمایت می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه بلای زباله در کشور ما در حال اپیدمی شدن است و باید صنعت بازیافت را مورد توجه قرار داد تا در طراحی اتاق های تولید به ما صنعت زیست محیطی داده شود.

عباس افزود: پسماند سایر بخش های صنعتی برای کشور و محیط زیست بسیار مهم است. تعداد زیادی لاستیک خودرو در سطل زباله ریخته می شود. به صنعت بازیافت لاستیک توجه کنید. محیط زیست مهم است.

وی افزود: بیش از 400 هزار تن لاستیک در کشور ما تولید می شود که 20 درصد آن در صنعت خودرو مصرف می شود و مابقی هدر می رود که مشکلات زیست محیطی زیادی ایجاد می کند و این برای محیط زیست بسیار مهم است، زیرا 80 درصد از این لاستیک ها لاستیک ها را می توان مجددا استفاده کرد، گفت: این لاستیک در کف سالن بدنسازی به عنوان محصولات آسفالت یا پلاستیک استفاده می شود، این کار بسیار مهمی است و می تواند برای بازیافت محیط زیست بسیار انقلابی باشد.

وی افزود: در کشور ما تنها 6 درصد لاستیک ها بازیافت می شوند، بیش از 60 تا 65 درصد آنها در سراسر جهان بازیافت می شوند و دغدغه اصلی سازمان حفاظت محیط زیست حمایت و تشویق موفق ترین قطعات تولید لاستیک های بازیافتی است. گفت.” شدن.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: واحدها با رعایت قوانین مربوطه از کاهش آلودگی در کشور به ویژه در حوزه پسماند حمایت می کنند.