استان ها

توسعه روابط ایران و روسیه با محوریت منطقه آزاد انزلی

به گزارش انزلی آنلاین نیوز ، سازمان منطقه آزاد انزلی در سخنرانی خود با بیان اینکه رئیس جمهور ایران با هدف تسریع در پروژه راه آهن منطقه ای و اتصال مجموعه بندر کاسپین به خطوط راه آهن کشورمان ، به تشریح موقعیت منحصر به فرد منطقه در مقایسه با سایر مناطق آزاد و سایر مناطق آزاد پرداخته است ، گفت: وی گفت: در بندرهای انزلی و خزر در این منطقه پروژه های عمرانی وجود دارد و منطقه آزاد انزلی با احداث خط راه آهن ملی در حال راه اندازی است. در آینده ، منطقه آزاد انزلی که در آینده توسط جنوب دنبال می شود ، نقش مهمی در روابط ایران و ایران خواهد داشت.

وی با تجزیه و تحلیل ارزش همکاری های تجاری و اقتصادی بین دو کشور ، خاطرنشان کرد: سطح چنین روابطی در مقایسه با روابط سیاسی و روابط منطقه آزاد انزلی و منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آسراکان غیرقابل قبول است. سازمان منطقه آزاد انزلی آماده جذب سرمایه گذاران از بندر ، زیرساخت ها ، امکانات بندری و زندگی پس از فدراسیون روسیه است.

با حضور سفیر روسیه ، رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی کار دومین شرکت مدیریت صادرات را آغاز کرد تا تعهد زیادی برای ارتقا between روابط بین دو کشور نشان دهد. این شرکت برای ایجاد یک فضای مناسب برای همکاری در منطقه آزاد انزلی تمرکز خواهد کرد.

سفیر روسیه در تهران گیلان را “استان زیبا و بهترین” در ایران توصیف کرد و افزود: این دو کشور سابقه طولانی در روابط خود با روسیه به ویژه در منطقه آستاراخان دارند و افزود: همکاری های تجاری و خصوصی می تواند شکاف روابط اقتصادی دو کشور را پر کند. .

وی خاطرنشان کرد: توسعه اقتصادی دو کشور منجر به توسعه فرصت های همکاری جدید بین منطقه اوراسیا و دریای خزر شده است. و اکنون ما در چارچوب توسعه روابط دوستانه بین ایران و روسیه حضور مقامات ارشد دو کشور را هماهنگ می کنیم.

به گفته سفیر روسیه در ایران ، منطقه آزاد انزلی برای روسیه نیز مهم است زیرا روابط اقتصادی بین دو کشور بر اساس فرصت های حمل و نقل بیشتر و ارزان تر است. از طریق بنادر دو کشور واقع شده است.

48