استان ها

دانشگاه فنی حرفه‌ای جزو تاثیرگذارترین دانشگاه‌های ایران در اشتغال است

سرخط نیوز/ خراسان رضوی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه فنی و حرفه ای – این دانشگاه یکی از تاثیرگذارترین دانشگاه های ایران است. دانشگاهی که شکاف نیروی انسانی بین یک کارگر ساده و یک مهندس را با نیروی انسانی آموزش دیده پر می کند.

دکتر گلمرضا زمانی در پایان نشست سراسری روسای مراکز نشان دانشگاه فنی و حرفه ای کشور که امروز 10 آذرماه در دانشگاه فنی و حرفه ای کوراسان رضوی برگزار شد، این سخنان را بیان کرد. دانشگاه آل یکی از تاثیرگذارترین دانشگاه های ایران است. این همان چیزی است که دانشگاه ها و کارآفرینان و افراد برای پر کردن شکاف نیروی انسانی بین یک کارگر ماهر و یک مهندس به آن نیاز دارند.

وی افزود: در بازدیدی که از بندر کنگان در حوالی عسلا داشتیم، پذیرای همه فارغ التحصیلانی بودید که از ادامه اشتغال آنها اطمینان حاصل شده بود.در اقصی نقاط کشور نیز همینطور است.

زمانی افزود: بر اساس برنامه پنج ساله ششم رشد، 30 درصد دانشگاه های کشور باید آموزش های مهارتی داشته باشند که در حال حاضر 14 درصد به آن نیاز دارند. وی ادامه داد: همچنین 50 درصد دانش‌آموزان باید به دبیرستان بروند و این تفکر خلاق مسئولان است و باید باور کنند که راه درستی است.

زمانی گفت: کشور ما در جنگ اقتصادی است، اما مبنای این اقدامات گذاشته شده است و حتما قبول خواهید کرد، خبر بهتر و مهمتر از این دانشگاه.

معاون اداری، مالی و مدیریت ورودی دانشگاه فنی و حرفه ای خاطرنشان کرد: امسال حدود 500 هزار نفر در کنکور سراسری شرکت نکردند اما همین دانشگاه در سال گذشته 30 هزار دانشجوی دیگر را ثبت نام کرد و شاید 80 درصد این موفقیت از آن ها بوده است. خانواده ها و دانش آموزان این نشانه مثبتی برای آینده است.

انتهای پیام/