عمومی

در ستایش سردار – سرخط نیوز

عملکرد یکی از ملی پوشان در دو بازی اخیر لبنان و سوریه نیاز به بررسی بیشتر دارد. در این دو بازی بدون شک وحید امیر بهترین بازیکن ایران بود اما سردار به راحتی شکست نمی خورد.

به گزارش ESN، این روزنامه. شرق وی نوشت: تیم ملی فوتبال ایران در یک قدمی صعود به جام جهانی است. دراگان اسکاوتز در اولین بازی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا با غلبه بر خط دفاعی سوریه با 16 گل به صدر جدول ادامه داد. فاصله تیم ملی ایران با امارات متحده عربی که در رده سوم جدول قرار دارد، اکنون به 10 امتیاز رسیده است. کلمه و حدیث در قطر. البته ایران مساوی می‌کند، اما همینطور که هست به قطر می‌رود.

اما تا آن بازی عملکرد یکی از تیم های ملی در دو بازی اخیر لبنان و سوریه نیاز به بررسی بیشتر دارد. در هر دو بازی بدون شک وحید امیر بهترین بازیکن ایران بود اما شکست دادن سردار آزمو مهاجم تیم ملی ایران کار راحتی نیست. سردار در آن دو بازی دو گل به ثمر رساند که هر کدام رمز موفقیت و در نهایت پیروزی تیم ملی بود. او در دقیقه 91 گل تساوی مقابل لبنان را به ثمر رساند و گل تساوی مقابل سوریه و همچنین گلزنی مقابل لبنان را به ثمر رساند. هدف سوریه البته گلزنی چالش و وظیفه کاپیتان تیم ملی است اما دو گل آخر در شرایط مختلف به ثمر می رسد که ارزش کار را بالا می برد. سردار در جریان اختلاف با روسیه به اردوی تیم ملی اعزام شد و یکی دو رسانه روسی از بدتر شدن اوضاع خبر دادند. البته صرف نظر از اینکه چه ادعایی می شود، روحیه سردار آزمون ستودنی است. حضور سردار آزمون حواس بسیاری از بازیکنان را پرت می کند و تمرکز خود را بر روی بازی های حساس از دست می دهد، اما سردار اجازه نمی دهد این موضوع به صورت حرفه ای روی زندگی شخصی او تأثیر بگذارد.

او همچنین با دعوت نشدن مهدی ترمی مهاجم تیم ملی به مسابقات مقدماتی جام جهانی توسط دراگان اسکاتز، دروازه رقبا را باز کرد. غیبت مهدی ترمی خط حمله تیم ملی را تحت فشار قرار داده است. علیرضا در این مقطع می توانست از جهانبخش جدا شود اما غیبت جهانبخش در بازی با سوریه کار سردار را سخت تر از دیدار با لبنان کرد. با این حال، ممتحن تمام تلاش خود را کرد. او یکی از معدود بازیکنان ملی پوشی بود که در فضای مجازی از مهدی ترامین حمایت کرد و اخیراً با زدن دو گل حساس در لبنان و سوریه خود را به عنوان یکی از مشهورترین فوتبالیست های ایران معرفی کرده و به امید بازگشت به تیم ملی. سردار در اولین بازی سی و هشتمین گل ملی علی کریم را به ثمر رساند و چهارمین گلزن برتر تاریخ فوتبال ایران در سطح ملی شد. تک گل این بازی را علی کریم مقابل جواد ناکونا در تیم ملی ایران به ثمر رساند. البته گفته می شود جواد نکونا 39 گل و 38 پاس گل به ثمر رسانده است اما به هر حال گل سوم سردار در تاریخ فوتبال ایران بر او تاثیری نخواهد گذاشت. البته سردار اگر در زدن گل های پایانی برای حریف دقت بیشتری می کرد، می توانست به تنهایی قهرمان شود. در آستانه تولد 27 سالگی خود در همان مکان، او فقط دو افسانه دیگر داشت. هرچند بعید به نظر می رسد حالا سردار به گل های ملی علی دی برسد، اما گلزنان ایران در کریم فاصله زیادی ندارند. با توجه به شرایط سنی و شرایط تیم ملی، شاید سردار برای عبور از کشور کریم به زمان زیادی نیاز نداشته باشد.

البته درخشش سردار آزمون به مسابقات کشوری محدود نمی شود. او سه سال در باشگاه بی وقفه کار کرده است و یکی از ارزشمندترین بازیکنان تیم زنیت است. او در همان فصل 12 بازی برای زنیت انجام داده و تاکنون 7 گل و 4 پاس گل برای هم تیمی هایش به ثمر رسانده است. سردار با همین تعداد گل زده تا اینجای کار، دومین گلزن برتر لیگ روسیه است و ذاتاً پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین گلزنان دو فصل اخیر را دارد. علی دین رکورد چهار گل مقابل سوریه و یکی دو گل دیگر برای ایران دارد.

سردار با 20 گل در 60 بازی جام جهانی سومین گلزن برتر ایران در این مسابقات شد. طبیعتا دو چهره سرشناس تیم ملی کریم باقری و علی دی در این رده بالا هستند اما همانطور که گفته شد سن سردار آزمون در آینده ای نه چندان دور تعیین می شود. در سطح ملی و در واقع در سطح باشگاهی.”

انتهای پیام/