عمومی

سفرهای خاموش به شهرهای قرمز

روزانه 130 هزار مسافر با اتوبوس به شهرهای سراسر کشور از جمله استان های سرخ و نارنجی سفر می کنند. سفرهای خاموش به استان های سرخ و نارنجی از هفته گذشته آغاز شد.

روزنامه گزارش داد شهروند – شهروند وی گفت: “گرمای سفر 1400 روزه در گرمای کرونا آغاز شد. با اعلام رسمی ستاد ملی در کرونا و رئیس جمهور ، سفر نوروز به شهرهای قرمز و نارنجی به حالت تعلیق درآمد و شهرهای زرد و آبی آزاد شدند. .

در هفته های اخیر ، وی گفت ، “وزارت بهداشت تنها وزارت بهداشت است که صریحاً به مردم توصیه کرده است از ایده سفر به نوروز پرهیز کنند. در نتیجه ، این کشور وارد مرحله چهارم مرحله کرونا می شود و از توان کادر پزشکی خارج می شود.

روزنامه همشهری پیش از این گزارش داده بود كه طرح رنگی كه پیش از این توسط مركز ملی مبارزه با فساد در ناروز اعلام شده بود ، مبنای سفر نوروز قرار گرفت و سفر به شهرها و ورود آنها با طرح رنگ سال 1999 ممنوع شد. شهرهای زرد و آبی آزاد می شود. البته این رنگ هر هفته به روز می شود ، بنابراین اگر سایر شهرهای زرد و آبی قرمز و نارنجی هستند ، سفر به آنها نیز ممنوع است.

با این حال ، هشدارهای وزیر بهداشت پیش از آنکه ستاد ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی تصمیم بگیرد مقر خود را به ممنوعیت کامل سفر و پس از اعلام ستاد ملی مبارزه با فساد برای آغاز تور ، عملی کند ، عملی نشد. این خط در آستانه طوفان چهارم ایران است. وزیر بهداشت سعید نمکی کرونا به جمعیت گفت: “همه شهرهای ایران برای گردشگری باز هستند ، اما غم و اندوه نباید از بین برود.

وضعیت عجیب پایانه های مسافربری

خبرنگاران همشهری صبح دیروز گزارش کردند که تقاضای زیادی برای خرید بلیط بلیط شمال در پایانه های مسافربری تهران وجود دارد و پروتکل ها دنبال نمی شوند. حضور خبرنگاران همشاهی در پایانه های مسافربری نشانگر این است که تب مسافرت “نوروز” در این پایانه ها داغ است و پروتکل های مسافرتی توسط تعاونی های مسافربری نقض می شوند.

به گفته خبرنگاران همشهری در پایانه های مسافربری ، خرید سیستم بلیط اتوبوس شامل مسافت اجتماعی و نشستن است ، اما در حقیقت مسافران تمام عیار مسافران را حتی در مسیرهای اتومبیل به مقصد می برند.

انتقال پروتکل های بهداشتی در شرایط ترمینال تریدینگ پایبندی دقیق به پروتکل های سفر سلامت تحت مسئولیت ستاد تاجگذاری ملی و دفتر مرکزی خدمات سفر. با این حال ، اگر به ترمینال مسافربری وسترن در میدان آزادی تهران نگاهی بیندازید ، می بینید که آب های سیل شده در جاده ، توسط اتوبوس ها غرق شده و پروتکل های بهداشتی در حالت مسافر است.

اتوبوس های میانی مطابق با پروتکل بهداشتی در ترمینال کار می کنند ، اما در صورت ترک ترمینال ، کار آنها قطع می شود. حتی خبرنگاران همشهری مسافری را دیدند که در حال رفتن به کردستان بود و در یک پایانه مسافربری در غرب تهران خواستار تهیه بلیط تمام شده است و فروشنده بلیط گفت: “راهرو اتوبوس نیز پر از مسافر است و مسافران را سوار می کند.”

مسافرانی که وارد شهرهای سرخ می شوند

در واقع ، برخی گزارش ها حاکی از آن است که سفرهای ساکت نوروز قبل از 16 مارس آغاز شده و محدودیت های ترافیکی نوروز اعمال شده و همشاری با برخی از مناطق ممنوع شده قبل از این سفر ملاقات کرده است. از این مناطق افزایش یافته است

روزنامه همشهری آماری از ورود و خروج دو استان نارنجی و شمالی دارد که طی دو هفته گذشته افزایش قابل توجهی در تعداد ورود افراد به مناطق گیلا و گلتا داشته است.

دو هفته پیش ، در روزهای چهارشنبه ، پنجشنبه و جمعه ، 104 هزار و 522 دستگاه خودرو وارد ایالت گیلان شده و طبق آمار منتشر شده از سوی دفتر مدیریت اطلاعات راه های گیلان به 313 هزار و 566 مسافر رسیده است ، اما در این هفته ، این رقم در آخر هفته 4.3 درصد افزایش یافته است. 109،015 وسیله نقلیه وارد استان گیلان می شود. 327،045 مسافر وارد استان اورنج می شوند. این آمار بدین معنی است که سفرهای نوروز یک هفته قبل از آغاز رسمی این سفرها در سکوت آغاز می شود.

آمار خروج از استان گیلان خود نشان دهنده افزایش جریان از این منطقه نارنجی است. در سه هفته گذشته 96.067 وسیله نقلیه از Gilgal خارج شد که آخر هفته گذشته به 99941 دستگاه رسید. این آمار نشان می دهد که سکوت در مقاصد گردشگری نیز آغاز شده است.

دو هفته پیش ، تعداد افراد ورودی به شهرستان اورنج در شهرستان گلستا افزایش یافت و 67314 وسیله نقلیه دو هفته پیش با ورود 201942 مسافر در آخر هفته به منطقه وارد شدند. این در حالی است که در سه روز آخر هفته ، این رقم به 65 هزار و 310 خودرو با 195 هزار و 930 مسافر ورودی رسیده است.

روزانه 130 هزار مسافر در پایانه های مسافربری

مدیرکل حمل و نقل شرکت ملی راه ها و حمل و نقل ، دارووش بیکر جوان به همشهری گفت که روزانه به طور متوسط ​​130 هزار مسافر در کشور جابجا می شود.

براساس این اعلامیه ، از هم اکنون تا پایان مارس 1999 ، 780،000 مسافر از ترمینال به مقصد مختلف در سراسر کشور سفر می کنند و اگر پروتکل های بهداشتی در این موارد نادیده گرفته شوند یا بی اثر باشند ، توزیع گردش خون شریانی غیر منطقی نخواهد بود. این کشور از آوریل 1400 است.

با این حال ، دارووش باجرجوان امسال هیچ برنامه بلیط اتوبوس برای سیستم حمل و نقل جاده ای همشهری-نوروز ندارد ، بنابراین هدف این اقدام کنترل بیماری های قلبی عروقی است.

در واقع وی از مردم خواست که از سیستم حمل و نقل جاده ای برای جلوگیری از سفرهای غیرضروری به ویژه سفر نوروز استفاده کنند: «سیستم حمل و نقل جاده ای کشور نه برای سفرهای نوروز بلکه برای کسانی که به آن نیازی ندارند خدمات ارائه می دهد. در نتیجه ، سفر در نوروز با نیمی از ظرفیت سیستم حمل و نقل جاده ای و حتی یک سوم انجام خواهد شد.
به گفته مدیرکل دفتر شرکت حمل و نقل راهداری و جاده ای ، این کشور به طور متوسط ​​روزانه 13000 سرویس اتوبوس با سرعت 13 مسافر دارد که می تواند تا 17 مسافر برسد. وی گفت: مسافرت با اتوبوس در کشور 50 درصد کمتر از ظرفیت حمل و نقل جاده ای است ، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 40 درصد کاهش مسافر داشته است.

داریش باباجوان گفت: “در حال حاضر روزانه 130 هزار مسافر با اتوبوس جابجا می شوند و سیستم حمل و نقل جاده ای كشور از مردم می خواهد كه برای سفر به نوروز برنامه ریزی نكنند زیرا ظرفیت مسافران محدود است و خدمات محدود به سفرهای ضروری است.”

آیا پروتکل بهداشتی توسط پایانه های بین المللی در همشهری ، به ویژه در تهران نقض شده است؟ وی گفت: “من این استدلال را قبول ندارم ،” این دستور درستی است ، البته باید جدی گرفته شود ، زیرا نمی تواند سلامتی مردم را به خطر بیندازد. “

به گفته وی ، اگرچه تقاضای Nuruzz برای حمل و نقل جاده ای در کشور افزایش یافته است ، اما در گذشته ما برای تأمین تقاضای Nuruz باید تعداد کشتی های حمل و نقل را افزایش دهیم ، اما در سال جاری هیچ افزایشی در ظرفیت کشتی های حمل و نقل وجود ندارد . ارائه سفرهای تفریحی “و حج ممنوع است”.

انتهای پیام