عمومی

صعود انفجاری ایران در جدول واکسیناسیون

رتبه بندی واکسیناسیون طبق آخرین مطالعات بین المللی ، 53 درصد از اولین واکسن ها در کشور ثبت شده است. این ارقام در آمریکای جنوبی و شمالی 64 و 56 درصد ، در اروپا و آسیا 58 و 54 درصد است.

این روزنامه گزارش داد شهروند-شهروند وی نوشت: “ایران از نظر واکسن وبا از سایر کشورها امن تر است.” بر اساس برخی منابع در جهان ، ایران اولین واکسن را در 53 درصد از کل جمعیت جهان ساخته است. وضعیتی که ایران را از نظر واکسن در جهان قرار داده است.

اطلاعات به روز شده در مورد کرونا ، از جمله واکسیناسیون ، مرگ ، عفونت و غیره در این سایت. طبق اطلاعات موجود در این سایت ، واکسن ها در اروپا ، ایالات متحده و ایران همسایه در مراحل اولیه هستند و پوشش کافی دارند اما هنوز کامل نشده اند و کاهش دوزهای روزانه را تجربه می کنند. بر این اساس ، 64 and و 56 of از آمریکای جنوبی و شمالی به ترتیب ، و در اروپا و آسیا ، 58 and و 54 of از جمعیت تحت یک واکسن قرار دارند. امارات متحده عربی ، کوبا ، ایسلند ، مالت ، پرتغال ، سنگاپور و اسپانیا تنها کشورهایی هستند که دارای 95٪ پوشش ایمن سازی و بیش از 85٪ جمعیت هستند. همچنین 70 درصد کشورهای دارای یک واکسن به 20 کشور نمی رسند ، مگر کشورهای بسیار کوچک و بسیار کوچک.

کارشناسان بهداشت می گویند با وجود در دسترس بودن واکسن ها ، مردم سراسر جهان به دلیل کندی سرعت واکسیناسیون تمایلی به واکسیناسیون ندارند. از سوی دیگر ، ترس ها ، شایعات ، بی اعتمادی به واکسن ها و … در گذشته افزایش یافته است ، اما پوشش واکسیناسیون در این کشورها کاهش یافته است. اگرچه ایران از نظر دوز رتبه بالایی دارد ، مقامات بهداشتی تأکید می کنند که دوز اولیه 30 تا 50 درصد ایمونوژنیک است و تا دو هفته طول بکشد تا این دو دوز کاملاً مثر باشد. از سوی دیگر ، احترام به پروتکل های بهداشتی مانند ماسک و اختلالات اجتماعی و همچنین پرهیز از جلسات از جمله مواردی است که باید با واکسن جدی گرفته شود.

نرخ واکسیناسیون ایران بیش از 70 درصد است

مسعود یونسیان ، رئیس کمیته تحقیقات واکسیناسیون وزارت بهداشت ، شکاف بین آمار واکسیناسیون در ایران و اروپا و آسیا را یک اتفاق مثبت می داند و گفت حتی اگر افراد زیر 12 سال واکسینه شوند ، باید واکسینه و واکسینه شوند. به به همین دلیل ، گروه هایی که هنوز واکسینه نشده اند نباید شمارش شوند. بر این اساس ، به دلیل کاهش جمعیت زیر 12 سال ، اولین تمرکز کشور ما ، 65 میلیون نفر بالای 12 سال ، بیش از 48 میلیون دوز و بیش از 74 درصد تحت اولین تزریق قرار گرفتند. نرخ واکسیناسیون برای اولین بار همچنان افزایش می یابد. این افراد قطعاً دوز دوم را دریافت خواهند کرد. البته اگر واکسن کافی برای آنها وجود داشته باشد.

یونیسی ها معتقدند که این آمار نباید به دو دلیل محدود شود: اول ، واکسن باید واکسینه شود ، که در واقع در کشور ما انجام می شود. مگر اینکه واکسن داده شود. دلیل دوم این است که این دوز نباید کافی باشد. مردم باید تشویق شوند که به هر نحوی واکسیناسیون شوند تا به پوشش بیش از 90 درصد در کشور برسند. این مقام معتقد است که نباید مانند بسیاری از کشورها واکسیناسیون را متوقف کرد.

دلایل واکسیناسیون ایران

علی شریف زارچی ، رئیس مرکز آمار مدیریت و فناوری اطلاعات نیز در مورد اینکه چرا ایران از نظر واکسیناسیون جلوتر از بسیاری از کشورهای دیگر است ، توضیح داد: در گذشته ، بین تحریم ها ، عرضه و تقاضای جهانی ، نبود واکسن و ناتوانی تولیدکنندگان در ارسال آنها ، ناهماهنگی وجود داشت. به »

کیانوش جهانپور ، سخنگوی سابق سازمان غذا و دارو در این رابطه به نکته دیگری اشاره می کند: «واکسیناسیون در ایران همیشه یک روند محبوب و مثبت بوده است. در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر ، به عنوان مثال ، یک واکسن سرخک وجود داشت ، اما پوشش در اروپا و ایالات متحده بسیار کمتر از کشور ما بود. در آن زمان ما سرخک را در کشورمان ریشه کن کرده بودیم ، اما در کشورهای غربی این بیماری هنوز در حال صدمه زدن است.

به گفته وی ، می توان سابقه اجرای واکسن در آینده را در ایران ، مانند سایر کشورهای جهان ، تخمین زد و از آن پس سیاست ها و محدودیت های اجباری می تواند از فلج واکسن در سراسر جهان جلوگیری کند. این به این دلیل است که اگرچه آنها بخشی از جمعیت بدون واکسینه هستند ، اما ویروس دارای میزبان هایی است که می توانند عفونت را منتقل کرده و حتی جهش های جدیدی ایجاد کنند.

جهانپور همچنین نیاز به تزریق برای کادر پزشکی ، افراد مسن و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف را پیشنهاد می کند – شش ماه توصیه می شود. همچنین طبق گزارش ویروس هر شش ماه یکبار تا یک سال در جهان واکسیناسیون وجود دارد و باید تمرکز بر واکسن در ایران باشد. این به این دلیل است که واکسن به تدریج در سبد واکسن گنجانده می شود ، شامل ویروس تولید شده ، غیرفعال و ضعیف شده محلی ، MRI و پروتئین های نوترکیب.

واکسن ها کافی نیست

اگرچه انتظار می رود بیش از 50 درصد مردم در دو هفته آینده دو دوز واکسن دریافت کنند ، اما کارشناسان تأکید می کنند که واکسن برای شکستن زنجیره رگ های خونی کافی نیست.

حمید سوری ، رئیس تیم ملی بهداشت و پیشگیری از کرونا در ستاد ، گفت: این به این دلیل است که واکسن ها می توانند تا 50 درصد ایمنی را در اولین تزریق ایجاد کنند.

سوری معتقد است که مهمترین چیز در واکسن دوز دوم و دو هفته بعد است. علاوه بر این ، پوشش واکسن قبلاً 70 تا 75 درصد در جامعه تخمین زده می شد ، اما اکنون این تعداد به دلیل فشار جهانی و سرعت انتقال دلتا 80 تا 85 درصد تخمین زده می شود. و نسبت به گونه های قبلی ظرفیت انتقال آن را چند برابر کنید.

وی گفت: “آمار واکسیناسیون نباید در حال حاضر منجر به شادی کاذب شود.” گروه های آسیب پذیر نیز باید در اولویت قرار گیرند و واکسیناسیون باید در اسرع وقت تکمیل شود.

در همین حال ، حسن ابوگاسمی ، یکی از اعضای کمیته علمی در مقر کرونا ، گفت که در برخی از کشورها ، واکسیناسیون به 85 درصد رسیده است و توسط دولت کرونا به درستی کنترل شده است: “نمی توان به طور کامل از واکسیناسیون جلوگیری کرد. جلوگیری از شیوع بیماری از فردی به فرد دیگر. میزان مرگ و میر در کشورهایی که واکسیناسیون خود را کامل کرده و از دستورالعمل های بهداشتی پیروی کرده اند کمتر از 50 سال است ، اما در کشورهایی که واکسن ها خوب هستند ، اما پروتکل ها به خوبی اجرا نشده اند ، آمار مرگ و میر دوباره افزایش یافته است. »

در واقع ، کمال هدری ، معاون وزیر بهداشت ، دیروز گفت که آمار ایمن سازی خوب در کشور ، میزان ابتلا به این بیماری و درمان در بیمارستان را کاهش داده است. با این حال ، او اصرار دارد که کرونا نباید رسمی باشد.

انتهای پیام