عمومی

قضاوت و تعصب – سرخط نیوز

“مک میلان گناهی نداشت، اما او را بر اساس پیش داوری اعدام کردند، و اگر استیونسون مداخله نمی کرد، حکم قطعی می شد. او بسیار مصمم بود، حتی خود مک میلان نیز پذیرفت، ناامید شد و ظلم را تحمل کرد. این جرم نیست. او محکوم شد چون سیاه پوست بود…”

به گزارش ESN، این روزنامه. ایمان “اگر “فقط رحمت” (2019) را ببینید، نام وکیل سیاه پوست برایان استیونسون را به خاطر خواهید آورد. مایکل بی جردن هم همینطور است. استیونسون یکی از برجسته‌ترین اصلاح‌طلبان عصر ماست و علاوه بر وکالت و فعالیت‌های اجتماعی و تأسیس نهادی برای حقوق فقرا و اقلیت‌های نژادی، در دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک تدریس می‌کند. «فقط رحمت» از کتاب‌های استیونسون با همین موضوع است. این کتاب در سال 2014 منتشر شد و مجله تایم او را به عنوان یکی از 10 کتاب برتر غیرداستانی سال معرفی کرد (خود برایان استیونسون در سال آینده به عنوان یکی از 100 شخصیت مهم مجله انتخاب شد).

این کتاب و همچنین فیلم، داستان والتر مک‌میلان، مرد سیاه‌پوستی را روایت می‌کند که به جرم قتل دستگیر شد و بعداً با شهادت دروغ و اسناد جعلی (“اشتباه پلیس و دادستان”) به اعدام محکوم شد. .د. در جنگ بزرگ، استیونسون این بی عدالتی را محکوم کرد و بی گناهی مک میلان و دیکتاتوری سیستم قضایی کشورش را تایید کرد. مک میلان گناهکار نبود، اما تعصب منجر به اعدام او شد و اگر استیونسون مداخله نمی کرد حکم او قطعی می شد. او آنقدر مصمم بود که حتی خود مک میلان را پذیرفت، ناامید شد و ظلم را تحمل کرد. او در دستگاه قضایی ایالات متحده به اعدام محکوم شد. جرم نیست. از آنجایی که او محکوم شده بود، سیاهپوست بود، در یک منطقه نسبتاً فقیرانه و جنایتکار زندگی می کرد و پلیس در جستجوی قاتل بود، بنابراین گزینه خوبی برای پیوست کردن پرونده بود. پس از بررسی قتل، شواهد کافی برای محکوم کردن مک میلان وجود نداشت، اما آنها او را آزاد نکردند زیرا “می دانستند که او یک قاتل است.” در عوض، یکی از زندانیان را به اتهام رشوه و ارعاب به دادگاه بردند و او را مجبور کردند که علیه مک میلان شهادت دهد.

نه تنها در این مورد، بلکه استیونسون تمام زندگی خود را صرف رهایی از تعصب و تعصب علیه سیاه پوستان کرده است. مک میلان نه تنها جان ده ها نفر را نجات داد و ده ها مجازات را کاهش داد، بلکه جوایز مختلف حقوقی و مدنی را نیز به دست آورد. او تاریخ کشور را آلوده به سیاه پوستان و سایر اقلیت ها می داند، اما رژیم ایالات متحده را می پذیرد. سیستم موجود را می پذیرد و سعی می کند نقاط ضعف آن را – که برخی از آنها بسیار بزرگ است – اصلاح کند. در واقع، او می خواهد «قانون» را در مورد همه متهمان اجرا کند، نه اینکه تصور کند برخی – یا بسیاری – از مقامات مجری قانون هنوز از کلاهبرداری نژادپرستانه رها نشده اند.

استیونسون در سال 1959 در میلتون دلاور متولد شد و فارغ التحصیل هاروارد است. او وکالت را با مرکز حقوق بشر جنوبی آغاز کرد و مدتی در آلاباما فعال بود. او هنوز در مونتگومری، در همان ایالت زندگی می کند.

انتهای پیام/