اجتماعی

لایحه پلیس ویژه اطفال و نوجوان تدوین شده است

پیش نویس پلیس برای کودکان و نوجوانان تهیه شده است

ایسانا / ایستاده معاون وزیر حقوقی و امور مجلس گفت: “پیش نویس طرح پلیس برای کودکان و جوانان تدوین و طبق قانون تصویب خواهد شد.”

کارگاه آموزشی عدالت برای پناهندگان و کودکان مهاجر صبح امروز در شهر مقدس برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین معاون موزاییک ، دادگستری حقوقی و مجلس در افتتاحیه این سمینار گفت: “به مدت ده سال به فجر خوش آمدید. این اساساً نوعی رفتار با افراد آسیب پذیر ، به ویژه کودکان است.” وی گفت: در اسلام به اندازه اسلام به مباحث حقوق بشر ، به ویژه حمایت از کودکان و نوجوانان توجه نشده است.
وی تأكید كرد: یكی از رویكردهای دستگاه قضایی این است كه قضات و دادگستری در برخورد با كودكان و كودكان دقت و كارآیی بیشتری داشته باشند.
به گفته معاون وزیر امور حقوقی و امور مجلس ، پیش نویس پیش نویس پلیس جوانان تهیه و به تصویب قانون می رسد. زندان ها با تصویب حدود 350 ماده در حال اصلاح هستند. مرکز اصلاح و تربیت منجر به یک تغییر اساسی می شود. پیش نویس های زیادی در مورد حقوق کودکان و نوجوانان در دست تهیه است و تلاش های قابل توجهی در زمینه کتاب های مربوط به کودکان و نوجوانان انجام شده است.
حجت الاسلام والمسلمین موساد گفت: “مهمترین و مهمترین مسئله آگاهی دادن به قوه قضاییه در مورد حمایت از کودکان و توضیح این روند در سازمانهای حقوق بشری و بین المللی است.”
وی ادامه داد: در مواد 88 و 89 سال 1392 که کلیه قوانین مربوط به کودکان و نوجوانان را تغییر داد ، در قانون مجازات اسلامی تصویب شد ، اما مناسب بود که از نظر اسلامی در مورد حمایت از کودک رای قانع کننده ای داده شود. دیدگاه اسلام در مورد کودکان و نوجوانان را توضیح دهید
به گفته معاون دادگستری قوه قضاییه: ماده 91 قانون کیفری اسلامی ، یک نظر همدلانه نسبت به گروه نوجوانان ، بیان می دارد که “اجبار عادی و مسئولیت کیفری” برای قصاص کافی نیست. کشور افزایش یافته و بسیاری آزاد شده اند
حجت الاسلام مظفری رئیس دادگستری گفت که در اهمیت حمایت قانونی از کودکان شکی نیست. برای اینکه گروهی در معرض خطر قرار گیرد ، باید جنبه هایی از سیاست جنایی و کیفری کشور را شامل شود تا اطمینان حاصل شود که آنها به عدالت کشیده شده اند.
ادامه: حمایت قانونی از گروه ها و گروه های آسیب پذیر باید در تمام سطوح ارائه شود. زیرا اگر از این آسیب ها جلوگیری نشود ، عواقب آن گروه در آینده جامعه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
وی گفت: برای حمایت از گروه های آسیب پذیر ، به ویژه کودکان و نوجوانان ، ابتدا باید “علل مضر” در کودکان و نوجوانان را شناسایی و از آنها پیشگیری کنیم. دفاع یکی از مهمترین مباحث قانون و عدالت است که ابعاد آن باید در جلسات ویژه بررسی شود.
رئیس دادگستری ایالت كوم ، درباره پیشگیری از بزهكاری نوجوانان اظهار داشت: می توان به چند موضوع در این زمینه اشاره كرد. علت اصلی اعتیاد والدین است ، اگرچه درباره ابعاد اعتیاد مطالب زیادی گفته شده است ، اما عمق آزمایشات به اندازه کافی مشخص نیست.
وی ادامه می دهد: “طلاق دیگر زمینه ساز جرم کودک آزاری است. والدین مطلقه به دلیل درگیری های خانوادگی کودکان را در معرض درگیری قرار می دهند و پس از طلاق کودک باید با یکی از والدین زندگی کند. به آرامی و به عنوان ناپدری یا نامادری متأسفانه تحت تأثیر این مسئله قرار گرفته ایم و هر ساله شاهد جنایات زیادی هستیم.
به گفته حجت الاسلام مظفری ، قوه قضاییه طی چند سال گذشته از نظر قوانین حمایت از کودکان و پیشگیری از جرم در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته است.
وی با اشاره به آیات و روایات دینی در زمینه کودکان گفت: از نظر پیامبر بزرگوار اسلام در تربیت دینی ، جایگاه و حقوق کودکان در تربیت دینی رعایت می شود ، آنها صید می کنند.
وی افزود: “تلاش می شود تا جامعه در زمینه کودک آزاری و کودک آزاری ایجاد شود.”
انتهای پیام