اجتماعی

مهلت نوبت‌گیری برای سنجش سلامت پیش دبستانیها تا پایان هفته

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از مدیران کل کشور خواست تا برای طرح ارزشیابی پیش دبستانی، «تشکیل شورای حمایت ویژه آموزش و پرورش» و «برنامه ریزی» تعیین وقت کنند.

به گزارش سرخط نیوز سید جواد حسینی با بیان اینکه تاکنون 138 هزار و 746 دانش آموز مهدکودک برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی را برنامه ریزی کرده اند، گفت: برای رسیدن به هدف مورد نظر، صف را افزایش دهید.

وی گفت: این نوبت برای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش آموزان مهدکودک تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

جوسینی افزود: مدیر کل آموزش و پرورش استان، والدین و مدیران پیش دبستانی باید از تمام ظرفیت های منطقه ای برای ثبت نام در طرح سنجش استفاده کنند.

حسینی بر ایجاد شوراهای هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش و پرورش ویژه در استان ها و مناطق تاکید کرد و تاکنون این شورا در سه استان سیستان و بلچستان، هرمزگان و بوشهر و کاشمر تشکیل شده است. و سایر ایالت ها باید تا پایان دسامبر شوراهای منطقه ای و ایالتی تشکیل دهند.

وی گفت: “شورای هماهنگی، حمایت و توسعه آموزش ویژه هر ایالت در شورای آموزش ویژه ایالت نقش خواهد داشت، که پیوند آموزش ویژه را که در 760 منطقه آموزشی وجود نداشت، بازیابی خواهد کرد.”

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حسینی 500 میلیارد تن تجهیزات هوشمند برای اجرای این بخشنامه اختصاص داده است. ; وی گفت: مدیران کل کشور باید در نوسازی مدارس و تامین تجهیزات پیشرفته ایفای نقش کنند.

انتهای پیام/