عمومی

نگاهی به وضعیت واکسیناسیون کرونا در ارمنستان

در روزهای اخیر ، اخبار و تصاویر برخی از ایرانیان برای واکسن کورنو به ارمنستان منتشر شده است. اگرچه پوشش اخبار سفر درباره ایرانیان اغراق آمیز است و بیشتر این سفرها فقط برای واکسیناسیون یا برای اهداف تفریحی و گردشگری و همچنین واکسن های رایگان است ، اما وضعیت واکسن کرونا در ارمنستان را بررسی کنید. و بهتر از وضعیت فعلی بدهید

موارد زیر یک یادداشت است: ده ایران با قلم افق زیازی وی گفت: “در جمهوری ارمنستان تاکنون فقط کمتر از 2.5 درصد از جمعیت واکسینه شده اند. طی هفته ها از زمان واکسیناسیون ، سطح واکسن کرونا در ارمنستان بسیار پایین است در هر متر و استاندارد.” آنجاست طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، بیش از 226000 نفر مبتلا به بیماری عروق بیماری کرونا قلب (بیش از 4000 نفر) و بیش از 4500 نفر به دلیل بیماری عروق بیماری کرونا قلب جان خود را از دست داده اند.

به نظر می رسد دولت ارمنستان در پی جنگ قره باغ و ناآرامی های داخلی و همچنین بحران ویرانگر اقتصادی در کرونا به دنبال هزاران واکسن است. اخیراً اعلام شده است که این واکسن فقط به گردشگرانی که به مدت 10 روز در ارمنستان بوده اند ، به ویژه در تاریخ انقضا واکسن ، داده می شود.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، دولت ارمنستان کمتر از 75 میلیون نفر را واکسینه کرده است که 3.3 میلیون نفر از آنها واکسینه شده اند و فقط حدود 15000 نفر واکسینه شده اند. به عبارت دیگر ، تاکنون 15000 نفر در ارمنستان دو دوز دریافت کرده اند و حدود 45000 نفر فقط یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند. یعنی کمتر از 2.5 درصد از مردم ارمنستان یک یا دو دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، میانگین دوز واکسن کرونا در ارمنستان 1475 دوز در روز است که عدد بسیار کمی است. بر اساس گزارش ها ، بسیاری از ارامنه مانند بسیاری دیگر در جمهوری های شوروی سابق و مردم روسیه تمایلی به پذیرش واکسن ندارند و اعتقادی به آن ندارند.

در برخی از انتخابات در اتحاد جماهیر شوروی سابق ، از جمله ارمنستان ، بیش از دو سوم به واکسن کرونا اعتقاد ندارند ، که این مسئله برای مردم روسیه یک مشکل است. واکسیناسیون) پاییز گذشته ، حدود نه ماه پس از معرفی واکسن کرونا روسیه ، فقط تعداد کمی از روس ها با واکسیناسیون موافقت کرده و شیوع و مرگ و میر اخیر در این کشور به دلیل بحران دلتا کرونا (به اصطلاح) هند به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

دولت ارمنستان تاکنون حدود 200000 دوز واکسن کرونا دریافت کرده است که بیشتر از سه منبع چین ، سازمان بهداشت جهانی و روسیه است.

لین در اول ماه مه ، با کمک دولت چین ، این کشور 100000 دوز واکسن Kronavak ، 24000 دوز واکسن Astrazanneca و 30،000 دوز سازمان بهداشت جهانی (WHO) دریافت کرد.

از آنجا که واکسن های ارمنی منسوخ شده اند و مردم این کشور تمایلی به مبارزه با آنها ندارند ، می توانند منبع خوبی برای حمله به بسیاری از مردم و خارجیان مانند ایرانیان باشند که ماهها باید در کشور خود منتظر بمانند. وی گفت: “از این طریق دولت ارمنستان قصد دارد درآمد گردشگری بیشتری را به خود جلب کند و برخی از ایرانیان می توانند آن را چند هفته قبل یا شاید چند ماه قبل از ورودشان به ایران دریافت کنند.

انتهای پیام