اجتماعی

هشدار نروژ درباره تزریق واکسن کرونا به سالخوردگان/بررسی مرگ‌ومیرها پس از تزریق ۲ واکسن آمریکایی

به گفته مقامات بهداشتی نروژ ، واکسن CVD-19 می تواند برای افراد مسن و بیماران خطرناک باشد و این هشدار اندکی پس از اتمام اولین دوز CVD-19 در کشور اعلام شد که منجر به کشته شدن 23 نفر شد.

طبق آژانس دارویی نروژ ، تاکنون 13 کالبدشکافی انجام شده است ، که نشان می دهد عوارض جانبی رایج واکسن ممکن است در افرادی که “بسیار ضعیف و مسن هستند” منجر به واکنش های شدید شود.

طبق اخبار یورو ، سرویس بهداشت عمومی نروژ نیز عوارض جانبی شدیدی را برای افراد دارای معلولیت شدید و شدید به همراه دارد.

در هر صورت ، مزایای کوتاه مدت واکسن ممکن است ناچیز یا ناچیز باشد ، آژانس افزود.

نروژ تاکنون حداقل 33000 نفر را واکسینه کرده است ، این افراد بیشتر در معرض خطر بیماری عروق کرونا ویروس قلب قرار دارند. جانبازان همچنین از اولین گروه هایی هستند که در نروژ واکسینه می شوند. واکسیناسیون در این کشور تاکنون توسط سرمایه گذاری مشترک بین شرکت های Pfizer و Bevantech انجام شده است ، اما اکنون واکسن Moder and Company نیز وجود دارد.

آژانس دارویی نروژ ، با همکاری شورای ملی بهداشت و رفاه نروژ ، به طور مشترک تمام گزارشات عوارض جانبی واکسن و بررسی های اخیر را بررسی می کند. آژانس بهداشت عمومی نروژ دستورالعمل واکسیناسیون سالمندان آسیب پذیر و آسیب پذیر را تغییر داده است.

عمرو کوک ، رئیس آژانس دارویی اروپا گفت: “پیروی از واکسن Coviv-19 ، به ویژه با آخرین فن آوری ، بزرگترین چالش است.”

براساس این گزارش ، واکنش های آلرژی ، از جمله عوارض جانبی ، از زمان معرفی واکسن در انگلیس اولین بوده است.

یک بیمار در خانه سالمندان در فرانسه قبل و بعد از دریافت واکسن فوت کرده است ، اما مقامات فرانسوی می گویند هیچ نشانه ای مبنی بر فوت این بیمار در اثر واکسن وجود ندارد. این کشور اما چهار واکنش آلرژیک شدید و دو حمله قلبی را پس از واکسیناسیون در روز پنجشنبه گزارش کرد.

ارزیابی مرگ و میر پس از واکسیناسیون کودکان و متوسط ​​در ایالات متحده

بر اساس گزارش VAERS ، طبق نشریه اینترنتی مستقل ایندیپندنت تایمز ، 55 نفر علیه ذات الریه ، اوریون و سرخک واکسینه شده اند. آنها دریافت ، ثبت شده و در بعضی موارد در طی روزهای ایمن سازی از دنیا رفتند.

سیستم گزارش دهی واکسیناسیون VAERS (VAERS) یک سیستم پایگاه داده است که گزارشات VAERS توسط هر کسی از جمله ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ، بیماران یا اعضای خانواده قابل ضبط است.

“گزارش های VAERS اغلب می تواند حاوی اطلاعات نادرست و گاه نادرست باشد. با این حال ، گزارشات موجود در این سیستم تنها تعداد اندکی از وقایع منفی واقعی را نشان می دهد. وقایع مهمی که در این سیستم گزارش نشده اند نادر بوده اند.

با توجه به در دسترس بودن این گزارشات در سیستم فوق ، Pfizer و Moder و به نظر می رسد که آنها هنوز به نظرات مربوط به گزارشهای فوق پاسخ نداده اند.

یکی از نکات قابل توجه در هفته اول واکسن ، گریگوری مایکل ، کارگر پزشکی 56 ساله در مرکز پزشکی Mount Minia بود که 16 روز پس از تزریق واکسن درگذشت.

با این حال ، فایزر در بیانیه ای در پی این حادثه گفت که هیچ مدرکی مبنی بر فوت وی وجود ندارد.

با این حال ، مقامات آمریکایی 21 مورد واکنش آلرژیک شدید را در طی 14 تا 23 میلیون دوز واکسن گزارش کردند. طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، این میزان 11.1 میلیون تزریق است.

سخنگوی سازمان غذا و داروی ایالات متحده همچنین از طریق ایمیل به اپوکس تایمز گفت که هرگونه مرگ واکسن بلافاصله به FDA و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) گزارش می شود. علامت گذاری شده

طبق گزارش EP Times ، علاوه بر مرگ ، 96 عارضه تهدید کننده زندگی به دنبال واکسن در ایالات متحده وجود دارد. در 24 مورد دیگر ، شهروندان از کار افتادگی خبر دادند. این پایگاه داده همچنین نشان می دهد که 225 بیمار پس از دریافت واکسن ویروس کرونا در بیمارستان بستری شدند و بیش از 1.3000 نفر در اورژانس بستری شدند.

با این حال ، مقامات بهداشتی فدرال گفتند که عوارض جانبی واکسن ها در حال بررسی است و واکسن همچنان بی خطر است.

در همین حال ، وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اخیراً در خبری اعلام کرد که 13 اسرائیلی که واکسن کرونا را دریافت کرده اند ، صورت خود را فلج کرده اند و این باعث ایجاد تردید در مورد استفاده دوم از واکسن شده است.

انتهای پیام