عمومی

همایش چهره‌های ماندگار؛ ۱۱ سال در تعلیق

در واقع به دلایلی کار ما در کنفرانس قطع شد. در غیر این صورت در این سال ها به کار خود ادامه می دادیم. در مجموعه فرهنگی سعدآباد نیز موزه ای برای تصاویر ماندگار ایجاد کردیم، البته دولت سابق در را برای تعمیر مجموعه بست و الان وضعیت بدی دارد.
امیدواریم وزیر فرهنگ و گردشگری فعلی جناب آقای ضرغامی که از ابتدای شروع به کار و به عنوان مدیر رسانه ملی از این طرح حمایت کرده اند، به فکر بازگشایی موزه باشند. به حرکت ادامه دهیم.
پس از تعطیلات کنفرانس، موزه بسیار پربار بود. البته به اندازه کنفرانس موفق نبود، اما هفت هشت سالی بود که جلسات علمی و ویژه ای را در موزه برگزار می کردیم تا افراد مشهور را به علاقه مندان معرفی کنیم. اساتیدی مانند دکتر دینانی برای سخنرانی به موزه آمدند.

باید از مسئولان صدا و سیما پرسید چرا نشست دائمی لغو شد؟ در آن سال‌ها تلاش می‌کردیم کنفرانس را از سر بگیریم، اما هر بار که به جایی می‌رسیدیم، رئیس جلسه عوض می‌شد و کار به جلسه بعدی می‌رفت.
هر پروژه ممکن است نقاط ضعف خاص خود را داشته باشد. اما همیشه سعی می کنیم از مسائل سیاسی، اجتماعی و تفرقه افکنی دوری کنیم. این پروژه بازخورد بسیار خوبی از جامعه دریافت کرده است. در نتیجه برخی این نام را نادرست معرفی کرده و در زمینه های مختلف آن را ماندگار کرده اند. خوب اگر این همایش و نظراتش موفق نبود، چنین آزار و اذیتی وجود نداشت.
اکنون میدان راحت است و امیدواریم دوباره آن را بگیریم. مدیر جدید رسانه ملی، دکتر جبلی، می تواند نقش اساسی در تسهیل این امر ایفا کند. در هر صورت تامین مالی و تدارک جشنواره بر عهده صدا و سیما است. امیدواریم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد و شاهد برگزاری این مراسم باشیم.

* طراح و مجری پروژه «چهره های پایدار».
* مصاحبه با روزنامه قرآن