اجتماعی

واکنش هلال احمر به ویدیوی “ارسال محموله ۳۰ میلیونی واکسن به ونزوئلا”

سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: این محموله واکسن از چین به ونزوئلا و نه به ایران ارسال شد.

محمد حسن کوسیان مقدم در مصاحبه با ISN وی در مورد ارسال 30 میلیون واکسن به ونزوئلا در فضای سایبری گفت: در هر صورت ، فرودگاه بین المللی امام خمینی یک فرودگاه بین المللی است. از طرف دیگر ما در خاورمیانه هستیم و وقتی محموله ای بین شرق و غرب حرکت می کند و محموله ای از شرق به غرب حرکت می کند ، ایران خارج می شود.

وی افزود: این واکسن یک محموله ترانزیت بود و نه ایران. اتفاقا در کلیپ چین-ونزوئلا را می بینید. بنابراین محموله از چین آمد و عازم ونزوئلا شد.

کوسیان مقدم ادامه می دهد – در هر صورت ، زنجیره سرد دارو و واکسن باید حفظ شود. بنابراین ، این واکسن هرگز ماه قرمز یا ایران نبود ، بلکه محموله ای از چین به ونزوئلا بود. در همان زمان ، 10 جعبه واکسن از جمله یک میلیون واکسن وجود داشت ، اما در این فیلم سه جعبه و 30 میلیون واکسن وجود داشت که حتی مقدار دقیق آن نیز نیست.

وی گفت: بنابراین ، این محموله واکسن از چین به ونزوئلا و نه به ایران ارسال شد. به طور مشابه ، خود غربی ها فکر می کنند که ما باید بارهای کشورهای دیگر را در ایران حمل کنیم ، اما پذیرش بارهای کشورهای دیگر امکان پذیر نیست. بنابراین مبداء این محموله چین بوده و مقصد آن ونزوئلا بوده است.

انتهای پیام