عمومی

پول، سیاست، صندلی – سرخط نیوز

وضعیت فدراسیون فوتبال ایران هرگز چنین جدی نبوده است. هم بحران جهل رهبری است و هم ضعف اقتصادی. علاوه بر این ، عدم وجود لابی در سیاست داخلی و مهمتر از همه سیاست خارجی ، فوتبال ایران را بیش از گذشته در منطقه منزوی کرده است.

روزنامه گزارش داد مشرق وی گفت: انتخابات فدراسیون فوتبال قرار است دقیقاً ساعت 10 صبح طی چند روز برگزار شود. مسابقه ریاست جمهوری بین چهار نفر مختلف برگزار می شود که هر کدام زیبایی خاص و شخصیت منحصر به فرد خود را دارند و آنها می توانند تصمیم گیری نسبتا سختی داشته باشند رقابت بین آنها: علی کریمی .شهاب الدین عزیزی ، خادم ، مصطفی آجرو و کیومرث هاشمی.

دو مورد از این چهار رقم تا دیروز به صورت مکتوب درج شده است و دو طرح دیگر نیز به زودی اعلام خواهد شد. البته این علاوه بر برنامه تلویزیونی است که سه نفر موافق هستند و علی کریمی مخالف آن است و ممکن است برخی از برنامه ها در این برنامه تلویزیونی و در آینده پخش شود.

وقتی به لیست کاندیداها نگاه می کنیم ، سه نفر هستند که به جز علی کریمی فوتبال نیستند ، این بدان معنی است که آنها حرفه ای بازی کردند. آنها پس از سالها حضور در فوتبال به این نتیجه رسیده اند که فدراسیون فوتبال می تواند یک مددکار باشد. عملکرد این سه نفر نیز متفاوت است؛ اگر شهاب-دادین عزیز-کدم در اقتصاد فعالیت بیشتری داشت ، مدیر عامل و سایر باشگاه های فوتبال با هدایت مصطفی آجرو و کمیته ملی المپیک در آتش ورزش درگیر می شدند. با این حال ، او قبلا به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال خدمت می کرد.

این چهار نفر اکنون برای کسب عنوان رئیس آینده فدراسیون فوتبال رقابت می کنند که در تاریخ 31 مارس جای خود را به مهدی تاج می دهد. در این میان ، نگرانی اوضاع فعلی فوتبال ایران است و این کار را برای هر کسی که با رئیس جمهور آینده کار می کند دشوار می کند ، نه برای این چهار نفر. داستان فدراسیون فوتبال ایران هرگز اینقدر نگران کننده نبوده است. هم بحران جهل رهبری است و هم ضعف اقتصادی. علاوه بر این ، عدم وجود لابی در سیاست داخلی و مهمتر از همه سیاست خارجی ، فوتبال ایران را بیش از گذشته در منطقه منزوی کرده است.

برخلاف تصور بسیاری از افراد ، به نظر می رسد رئیس جمهور منتخب که فوتبال را از سیاست متمایز می کند ، بیش از هر چیز دیگری باید به سیاست توجه کند! این ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما بررسی آنچه در سالهای اخیر اتفاق افتاده بسیار مهم است. برای مثال ، برای مثال ، تأثیر عربستان در برخورد با تیم های ایرانی ضربه بزرگی به ورزش ایران وارد کرده است. در آن زمان ، مسئولان فدراسیون فوتبال ایران نمی توانستند با کمک افراد با نفوذ در عرصه سیاسی کار زیادی انجام دهند ، زیرا آنها وزنی در دفتر کار ندارند و بنابراین قدرت فعالیت در آن نهاد را ندارند. اجازه ندهید سایر کشورهای عربی به سعودی ها رأی دهند ایران را پایمال نکنید … تکرار این در روسای جمهور قبلی نبود و آنها بیش از هر کس دیگری به فکر حضور در فدراسیون فوتبال بودند. در واقع ، ترجیح سعودی برای منافع شخصی بر منافع شخصی است. این یکی از کارهایی است که روسای سابق فدراسیون فوتبال می توانند انجام دهند. امروزه ، تماس نزدیک با نخبگان سیاسی همچنان یک مسئله اساسی است و ممکن است برای غلبه بر تحریم های غیر معمول فوتبال و برخورد با سطوح مختلف فوتبال مفید باشد. در عین حال ، این رابطه برای تأثیرگذاری در سطح وزیر مهم است و ثانیا ، با هزینه کشور میزبان ، می تواند منجر به بازی های دوستانه با کیفیت بهتر و اردوگاه های بهتر شود. اگر این باور سخت است ، ذکر آنچه در گذشته صفای فراهانی برای حفظ اردوی تیم ملی در اسپانیا انجام داد کافی است. صفیه فراهانی از این ویژگی سیاسی و رابطه اش با سیاستمداران به خوبی استفاده کرده و از فوتبال ملی ایران بهره برده است.

نکته دیگری که نباید به آن اشاره کرد ، وضعیت اقتصادی فدراسیون فوتبال ایران است. هیچ رازی نیست که فدراسیون در آستانه ورشکستگی است و اکنون چهار نامزد ریاست جمهوری باید تمام تلاش خود را برای حل این مسائل انجام دهند. اگرچه هر چهار نامزد برای بهبود اوضاع اقتصادی فدراسیون فوتبال در برنامه گنجانده شده اند ، اما هنوز مسیری طولانی در پیش است.

این فدراسیون علاوه بر وام دهندگان خود با مشکلات زیرساختی زیادی روبرو است و در دو مورد اخیر نتوانسته است به موارد جزئی رسیدگی کند. علاوه بر شکایت مارک ویلموت و 6.2 میلیون و 600 هزار فقره ادعای جبران خسارت ، آماده سازی امکانات برای امکانات اولیه مردان و زنان ، مسابقات مختلف و مسابقات بین المللی ، و همچنین اردو و لباس پشتیبانی مالی ، همه ساده به نظر می رسد ، اما در عمل نیاز به هزینه زیادی دارد. روند اقتصادی که برای رفع همه این کاستی ها لازم است اجتناب ناپذیر است. می توان اسپانسر قدرتمندی داشت که بتواند با فدراسیون فوتبال قرارداد مالی بزرگی را امضا کند ، اما دو فدراسیون گذشته هرگز موفق نبوده اند.

اکنون مشخص شده است که کار دو کاندیدای فدراسیون در آینده به این آسانی نخواهد بود.

انتهای پیام