اجتماعی

پیشنهاد ممنوعیت فروش دارو توسط عطاریها/هشدار؛ استفاده از مت آمفتامین در ترکیبات قرصهای لاغری

مدیرکل دفتر دارو و حمایت اجتماعی با اشاره به بررسی و اصلاح مواد 15 ، 16 و 42 قانون مبارزه با مواد مخدر ، گفت: «مهاجمان صلاحیت و پروانه درمان ندارند. اعتیاد و اعتیاد در درمان اعتیاد جایی ندارند ، اما برخی از این مراکز این کار را غیرقانونی انجام می دهند و حتی آن را در فضای مجازی ترویج می کنند. ፡ تجزیه و تحلیل برخی از این عطرهای پیچیده نشان می دهد که این ترکیبات مواد مخدر هستند.

رضا تویسرکان منش در مصاحبه با سرخط نیوز با استناد به اصلاحیه های مواد 15 و 16 قانون مبارزه با مواد مخدر ، به دنبال دستور نخست وزیر برای بازنگری در قانون مبارزه با مواد مخدر در مجلس شورای اسلامی در 31 سپتامبر سال گذشته ، گروه هایی که در مقر مواد مخدر و دادگستری همکاری می کنند انتصاب معاون رئیس جمهور ایجاد شده و جلسات عمیقی با کارشناسانی که قانون کلی را بررسی کرده اند تشکیل شده است.

وی در مورد بررسی و اصلاح مقررات مربوط به درمان اعتیادی داوطلبانه و اجباری در مواد 15 ، 16 و 42 قانون ، گفت: در این راستا ، گروه ویژه ای متشکل از خبرگان ، از جمله وزارت بهداشت ، یک موسسه خیریه ، یک سازمان نظام پزشکی و مقامات علمی مانند مرکز تحقیقات ملی و انجمن علوم ذهنی ایران تشکیل شد و جلسات مفصلی برگزار شد و سرانجام ایده های ما به کمیته عمومی ارائه شد و ما از عقاید خود دفاع کردیم. تمرکز ما بر این است که درمان اعتیاد را به سمت درمان اختیاری و حتی الامکان سوق دهیم و به سراغ بیماری های اعتیاد برویم.

وی گفت: “ما باید در زمینه اعتیاد به مواد مخدر ، توانبخشی و اشتغال تا آنجا که ممکن است حمایت اجتماعی داشته باشیم و به طور منظم مسائل کاهش آسیب را برطرف کنیم.” و معتادان باید در عوض مجازات شوند. “رفتار.

وی گفت: “این پیش نویس تهیه شده است. اکنون زمان قضاوت در مورد نتیجه قانون است زیرا ما از نظر دولت و مجلس اطلاع نداریم ، اما قانون را می دانیم.” از جمله ، این مسئله نظارت بر عطرها بود. ما پیشنهاد می کنیم که عطرها وارد حوزه دارویی نشوند و مجوز فروش ندارند.

وی گفت وزارت بهداشت كنترل چندانی روی عطرها ندارد زیرا آنها توسط وزارت صمت كنترل می شوند. “ما پیشنهاد می کنیم که مجوزهای آنها باید تحت کنترل سازمان غذا و دارو باشد و عطرها محصولات تحت این مارک را تهیه کنند. نام گیاهان: «کنترل تجویز غذا و دارو بر آنها را افزایش دهید.

بررسی معتادان با موضوع مسمومیت با مواد مخدر مدیرکل دفتر سو Ab مصرف مواد مخدر و حمایت اجتماعی؟ وی گفت: “تحقیقات انجام شده توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر و پلیس نشان می دهد که موارد گسترده نقض این بیماری وجود دارد که بسیاری از آنها عمدی است.” فروش داروهایی مانند متادون ، شربت تریاک و بوفرنفینین به این دلیل است که می توانید عطرها را از منابع غیرقانونی و با قیمت بالا تهیه و توزیع کنید. مصرف در مرکز MMT تحت کنترل پزشک است ….

تویسرکانش ادامه داد: “بنابراین فروش داروهای بدون نسخه جرم است. موضوع دوم فروش داروهای بدون نسخه توسط آتاترس است.

با تأکید بر اینکه معتاد هیچ صلاحیت و مجوزی برای درمان اعتیاد ندارد ، خاطرنشان کرد: معتاد جایی در اعتیاد ندارد ، اما این کار را غیرقانونی انجام می دهد و حتی در یک فضای سایبری باعث ارتقا آن می شود. تجزیه و تحلیل برخی از این ترکیبات عطر پیچیده نشان می دهد که این ترکیبات خود دارویی هستند.

وی گفت: مسئله سوم این است که عطرها موادی هستند که به عنوان دارو برای کاهش وزن و کاهش وزن فروخته می شوند و در مدت زمان کوتاهی ، ترکیبی از شیشه و مت آمفتامین می تواند هوس غذایی کند. از آنجا که این مواد متابولیسم را تحریک و افزایش می دهند ، تعادل انرژی منفی در بدن ایجاد می کنند و فرد وزن کم می کند ، اما این کاهش وزن یک بیماری است و این کاهش وزن از لمس چربی ها مثرتر است.

تویسرکانش گفت: “عوارض جانبی این داروها چنان اعتیاد آور است که می تواند عوارضی مانند معضل ، تشنج ، تشنج و مرگ ایجاد کند.” این در ادویه جات اتفاق می افتد و آنها از روان درمانی یا سایر محصولات پزشکی استفاده می کنند که روند درمان را پیچیده می کند. این بدان معنی است که افرادی که به عطرها مراجعه می کنند فکر می کنند تحت درمان هستند و از مراکز MMT کمک نمی گیرند ، بنابراین دفتر مرکزی مبارزه با مواد مخدر جایی برای تشخیص ، درمان و کاهش اثرات اعتیاد بر ادویه جات ندارد. داروهای گیاهی. درمان اعتیاد اعتیاد آور نیست

وی افزود: پیشنهاد ما در قانون و مقررات صدور مجوز و کنترل عطرهای تحت کنترل سازمان غذا و دارو و همچنین ممنوعیت فروش هر نوع دارو است.

انتهای پیام