عمومی

چرا بعضی‌ها کرونا نمی‌گیرند؟ – سرخط نیوز

با تجزیه و تحلیل نمونه های حاد بیماران کرون، دانشمندان کشف کردند که چگونه تفاوت های ژنتیکی بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد.

به گزارش سرخط نیوز فارادی او نوشت: «یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که چگونه جهش‌های ژنتیکی مرتبط با مشکلات شدید CV-19 بر سیستم ایمنی ما تأثیر می‌گذارد.

این مطالعه که توسط دانشمندان موسسه ایمونولوژی لاگولا انجام شد، یکی از اولین بینش های عمیق در مورد رابطه بین وزن کووید-19 و استعداد ژنتیکی است. این به توسعه درمان های جدید CV-19 برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی کمک می کند. بیان ژن فرآیندی است که طی آن از اطلاعات موجود در یک ژن برای تولید یک محصول استفاده می شود.

به گفته محققان، این ژن که بخشی از “گروه پاسخ ایمنی” طبیعی بدن در مونونوکلئوز کلاسیک است، ممکن است هدفی برای درمان های کووید-19 باشد.

پروفسور پاندورنگان، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «این مطالعه پتانسیل ژنتیک انسانی را برای یافتن راه های جدیدی برای مقابله با این بیماری نشان می دهد.

جامعه علمی بسیاری از تفاوت‌های ژنتیکی را شناسایی کرده‌اند که پلی‌مورفیسم، «تفاوت‌های خطرناک کووید-۱۹» نامیده می‌شوند. به نظر می رسد این تفاوت های ژنتیکی به بیان ژن مربوط می شود و بسیار تحت تأثیر قرار می گیرد. با این حال، دانشمندان نمی دانستند کدام سلول های ایمنی بیشتر تحت تاثیر این نوع حوادث قرار گرفته اند.

سلول های ایمنی متفاوتی وجود دارد و همه آنها عملکردهای کوچکی در تصویر جهانی دارند. برای درک نحوه واکنش سیستم ایمنی به بلدرچین، باید به هر نوع سیستم ایمنی به طور جداگانه نگاه کنیم.

محققان تعدادی از روابط مهم بین تفاوت های ژنتیکی و ژن ها را شناسایی کرده اند. از این تعداد، 12 نوع از 13 نوع سلولی که مورد مطالعه قرار گرفته اند، دارای پتانسیل مضر هستند. این یک عامل خطر جدی برای CVD-19 ሮሞ است که به دلیل کاهش بیان گیرنده در سلول هایی به نام IFNAR2 ایجاد می شود.

این گیرنده بخشی از یک سیستم سیگنال است که سیستم ایمنی را در مورد عفونت هشدار می دهد. این رابطه جدید ممکن است توضیح دهد که چرا برخی از افراد پاسخ ایمنی قوی به ویروس SARS-CoV-2 ایجاد نکرده اند.

در این میان، کروموزوم 12 تأثیر بسیار قوی بر مونوسیت های غیر کلاسیک دارد. این یک سیستم ایمنی طبیعی است که بدن را تنظیم می کند و مولکول های سیگنالی را برای هشدار دادن به سایر سلول های ایمنی در برابر تهدیدها ارسال می کند. این خطر به دلیل مونوسیت های غیر کلاسیک است که بیان ژن OA1 را کاهش می دهند.

فقدان بیان OAS1 معمولاً با کاهش بیان خانواده پروتئینی که به طور معمول RNA ویروسی را کاهش می دهد و سیستم ایمنی را فعال می کند، سیستم ایمنی را کاهش می دهد. مونونوکلئوز غیر کلاسیک یک نوع سلولی نادر است. آنها تنها دو درصد از سیستم ایمنی را تشکیل می دهند.

دانشمندان امیدوارند آزمایش‌های بالینی اولیه بیشتری برای تعیین نقش این ژن‌ها در پاتوژن‌های کوواد-۱۹ انجام دهند. توانایی شناسایی این نوع ژن ها گام بزرگی است. با استفاده از اطلاعات موجود، می‌توانیم آن را با اطلاعات مربوط به سیستم ایمنی ترکیب کنیم و اهداف درمانی احتمالی را پیدا کنیم.

منبع: سایتک دیلی

انتهای پیام/