اجتماعی

چشم پوشی بر وضعیت زیست مهاجران، کارتن خواب‌ها و زباله‌گردهای تهران ظلم به شهر است

شهردار تهران همچنین از وضعیت معیشتی پناهندگان، کارتن خواب ها و زباله های شهر تهران صحبت کرد.

به گزارش سرخط نیوز، علیرضا زاکانی در نخستین نشست با معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه شهر تهران باید در شرایط شهری و مفاهیم اسلامی هویت فرهنگی و اجتماعی باشد، گفت: این شهر باید به عنوان یک هویت فرهنگی و اجتماعی شناخته شود.

شهردار تهران پس از تشریح مشکلات پیش روی معاونت اجتماعی و فرهنگی تهران، گفت: شهر تهران قابلیت داشتن هویت مستقل و گزینشی در حوزه های فرهنگی و هنری، شعر و ادب، ورزش و علم و فناوری را دارد. حداقل در طول مدیریت دقیق این امکان وجود دارد.

زکانی افزود: تهران در حال حاضر در برخی حوزه ها از جمله سلامت، آسیب های اجتماعی، ورزش و سایر مسائل اجتماعی و فرهنگی در وضعیت بحرانی قرار دارد.

وی به معاون اجتماعی و فرهنگی نماینده مردم تهران گفت: امروز می توان از ظرفیت محلات و مساجد تهران برای بهبود وضعیت استفاده کرد. همچنین با ایجاد گروه های ادبی و فرهنگی در مساجد و محلات، پتانسیل فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در تهران افزایش می یابد.

شهردار تهران با توجه به اهمیت مدیریت فرهنگی در محلات پایتخت افزود: شهرهای دیگر جهان اسلام باید از پایین به بالا اداره شوند.

به گزارش سایت شهر، زکانی در تشریح وضعیت معیشتی پناهندگان، کارتن خواب ها و زباله ها در تهران گفت: بی توجهی به 21 هزار نفر آسیب دیده ظلم به شهر و این قشر از مردم است. برای حل مشکلات این شهروندان باید در سطوح مختلف شناسایی، پاکسازی و درمان، احیای هویت و شخصیت و در نهایت کار و تحصیل انجام شود.

انتهای پیام/