اجتماعی

چند توصیه تغذیه ای برای سلامت زنان

کاهش قدرت استخوان با افزایش سن باعث بروز مشکلاتی از قبیل راه رفتن ، ناتوانی ، تورم ، درد مفاصل و سایر مشکلات مفصلی و استخوانی می شود.

طبق ESN ، توجه به سلامتی در این زمان مهم است زیرا مشکلات متابولیکی و هورمونی افزایش می یابد ، به ویژه در زنان پس از 40 سال.

طبق وب سایت مدیکر ، در اینجا برخی از نکات رژیم غذایی برای حفظ سلامت زنان آورده شده است.

نوشیدن آب کافی: میزان کم استروژن یکی از دلایل یائسگی است که می تواند علائم بسیاری از جمله خشکی پوست را ایجاد کند. به همین دلیل ، باید هر روز تا هشت لیوان آب بنوشید تا پوست شما مرطوب و زیبا باشد.

دریافت کلسیم کافی: کلسیم یک ماده معدنی مهم برای سلامت استخوان ها است. پس از 40 سال ، به دلیل تغییرات هورمونی ، قدرت استخوان کاهش می یابد. برای جلوگیری از این مشکلات ، پزشکان توصیه می کنند که محصولات لبنی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. خوردن تخم مرغ ، ماست ، پنیر ، شیر و سایر محصولات لبنی بسیار توصیه می شود.

تقاضا برای ویتامین D: ویتامین D به بدن کمک می کند کلسیم لازم را جذب کند. اگرچه همه ما می دانیم که ویتامین D می تواند در معرض نور خورشید قرار گیرد ، مصرف ماهی تن ، تخم مرغ و گوشت نیز برای تأمین ویتامین D مورد نیاز بدن توصیه می شود.

میوه و سبزیجات زیاد بخورید: میوه ها و سبزیجات همیشه برای سلامتی مفید هستند. با کاهش متابولیسم بدن با افزایش سن ، باید سعی کنید کالری کمتری و فیبر بیشتری مصرف کنید.

دریافت مقدار کافی آهن در رژیم غذایی: بسیاری از خانم ها از کمبود آهن رنج می برند و زنان بالای 40 سال نیز بیشتر از این رنج می برند. برای جلوگیری از کمبود آهن ، بهتر است غذاهای غنی از آهن را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

انتهای پیام