عمومی

کارشناسان یونسکو در “داورزن”

بر اساس اطلاعات شبکه خبری ،

رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی داورزن توسط کارشناسان یونسکو از این شهر دیدن کرد.

کاروانسرای روستای ماشین که به کاروانسرای شاه بابا نیز معروف است ، املاک دوره صفویه است و یکی از مهم ترین آثار تاریخی غرب کراسان رضوی است.

محمد عبدالزاده ثانی افزود: “نظرات داوران یونسکو در مورد ثبت دو داور در فهرست جهانی مثبت بود و نتایج نهایی لیست مواد غذایی واجد شرایط برنامه جهانی غذا در مرحله بعدی (ژوئیه 1401) اعلام می شود. ) “

وی گفت: در چند ماه گذشته اقدامات نظافتی ، امنیتی و توانبخشی توسط رژیم ، ولسوالی ، اجرایی ، شوراهای اسلامی و دهاری انجام شده است تا خود را برای حضور این دو کاروان آماده کند. روستاهای آنلاین و مزینا.

شهر داورزن این پتانسیل را دارد که بسیاری از آثار تاریخی و طبیعی ، جاده ابریشم باستانی و جاده اصلی تهران-مشهد را جذب کرده و از طریق این شهر گردشگران را به امام رضا (ع) جذب کند.

آسیاب های آب و باد ، کاروانسراهای تاریخی ، مساجد تاریخی ، یخچال های قدیمی ، آتشکده آنلاین آذربایجان ، روستاهای تاریخی مزینا و باشتین ، کمپ های تابستانی و سواحل مناطق بوره و کویر از آثار تاریخی و طبیعی زیبای شهرستان داورزن است.

داورزن دارای 150 اثر تاریخی ، طبیعی و معنوی است که 68 اثر از آنها در آثار ملی ایران فهرست شده است. داورزن ، شهری 21 هزار نفری ، در 310 کیلومتری غرب مشهد واقع شده است.