عمومی

گذر بودجه از نفت محوری به مالیات محوری

به گزارش سرخط نیوز ،

فرهاد دژپسند ، سخنگوی درگاه الکترونیکی سرویس درآمد ملی گفت: “تحریم ها و برنامه ها در سال 1999 سهم نفت را کاهش داده و نقش مالیات را افزایش داده است.”

وی گفت: در حال حاضر از 530 هزار میلیارد تن ، 12 هزار میلیارد تن مربوط به نفت و 187 هزار تن درآمد مالیاتی است.

وی گفت: “وقتی ما در مورد دولت صحبت می کنیم ، نحوه تأمین هزینه ها بسیار مهم است.”

وی تأکید کرد ، “ما دهه ها زیر سایه بودجه نفت بوده ایم و بررسی کرده ایم که رابطه بدون بودجه نفت چگونه خواهد بود.

جپسند افزود: در بودجه نفت ، خریدار فقط درمورد هزینه ها تصمیم می گیرد و چون هیچ پاسخگویی وجود ندارد ، برای جلب نظر و نظر مردم هزینه می شود و استخراج منابع نفتی نوعی خروج است. جیب عمومی

اما در بودجه مبتنی بر مالیات ، مودی حق دارد س howال کند که چگونه مالیات پرداخت شده است ، که به گفته وی دولت را زیر سوال می برد.

وی افزود: “در بودجه مبتنی بر مالیات ، مودی باید بداند كه كالاهای مصرفی مشمول مالیات كجاست یا چه مالیات هایی باید پرداخت شود.”

دژپسند ادامه داد: به دنبال اعلام مقدمه ملی خدمات الکترونیکی امروز ، 35 سیستم در یک سیستم ادغام شده اند ، این بدان معناست که ما تمام تلاش خود را برای دستیابی به مالیات هوشمند انجام داده ایم.

وی گفت: “جامعه ما به قدری متراکم و پیچیده است که استفاده از فناوری های جدید در آن بسیار مهم است. اقدامات زیادی در جهت مالیات الکترونیکی انجام شده است ، اما ما باید در اسرع وقت به هدف مالیات هوشمند برسیم.” راه رفتن ».

وزیر اقتصاد و دارایی افزود: “هدف از بین بردن کامل روابط رو در رو است.”

دژپسند افزود: “در مدل مالیاتی مدرن ، فساد اداری کاهش یافته و یک سیستم مسئول ایجاد خواهد شد زیرا مودم از حقوق خود اطلاع دارد.”

وی گفت: تعداد سفرها به دلیل تصفیه مالیات به میزان قابل توجهی کاهش یافته و تعداد بازی های کاغذی نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

وزیر اقتصاد و دارایی افزود: “سیستم امروز 600،000 بازدید را کاهش می دهد و بسیاری از پرونده های مالیاتی از طریق این سیستم رسیدگی می شود.”

جپسند ادامه داد: سیستم مالیات باید به یک سیستم توسعه تبدیل شود و مالیات اصلاحات باید جایی را در دولت بپردازد و هدف نهایی دستیابی به یک سیستم مالیاتی معقول است.