عمومی

۳۰۰۰ ناشنوای اردبیلی از خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

علی یاغوبی در بحث بخور به گفته یک خبرنگار ، کاهش شنوایی در شهرستان اردبیل زیر میانگین کشوری است و ما به ازای هر 1000 نفر دو تا سه نفر در منطقه داریم.

وی افزود: “ما در کل 5 هزار ناشنوا یا کم شنوا در منطقه داریم که 3 هزار نفر از آنها از خدمات خیریه بهره مند هستند و مابقی ظرفیت لازم را برای رفع نیازهای خود دارند.”

معاون وزیر بهزیستی استان آرادابیل گفت: یکی از این راهکارها ارائه مشاوره و آزمایش ژنتیک قبل از بارداری و ازدواج است. امکان به دنیا آوردن کودکان ناشنوا.

یاغوهوبی گفت: “ما این طرح را که برای اکثر خانواده ها قابل قبول است اجرا می کنیم و سعی می کنیم کودکان ناشنوا یا کم شنوا را در دوران طلایی شناسایی و درمان کنیم.” انجام دادن.

در بخش دیگری از سخنرانی ، دولت وام های خوبی را در بخش پیشگیری برای بهبود سلامت انسان در جامعه در نظر می گیرد ، که در محدوده سنی چهار تا شش سال اولویت اصلی خواهد بود. در عصر طلایی.

یعقوبی می گوید: “این آزمایشات برای خانواده های خیریه رایگان است و در صورت وجود کاشت کوکائین ، خدمات ارائه شده برای کودکانی است که ناشنوا یا کم شنوا هستند.”

وی افزود: “تمام تلاش ما برای جلوگیری از تولد کودکان ناشنوا یا مراجعه به مراکز توانبخشی و خانه کودک ناشنوا برای درمان فوری پزشکی در مراحل اولیه است.”

یاگوبوبی گفت: بیشتر کودکان ناشنوا و لال با ارائه آموزش های لازم در کلاس های معمولی شرکت می کنند – 300 دانش آموز ناشنوا یا کم شنوا در امتحانات منظم و آموزش های اولیه شرکت می کنند و تعداد کمی از این دانش آموزان در مدارس ویژه شرکت می کنند.

وی گفت: “پنج سال پیش امکان پرداخت بیمه کارفرمایان برای کارکنان بخش خصوصی وجود داشت.” و افراد دارای معلولیت سعی می کنند از طریق کارفرمایان خود در زمینه های مختلف برای آنها شغل ایجاد کنند.