عمومی

۷ ترفند ساده برای رسوب‌زدایی کتری

جرم و جنایت در آشپزخانه و سماور مشکل همه خانم های خانه دار است. اما راهکارهای خانگی برای پیشگیری و پیشگیری از این جنایات وجود دارد.

به گزارش سرخط نیوز، «بهادشت نیوز» نیز می نویسد: سماور و سینک از پرمصرف ترین اقلام آشپزخانه هستند که باید برای نظافت و تعمیر آن ها تلاش کرد. برای کاهش میزان آهک سماور و ترنجبین راه های مختلفی وجود دارد:

روش اول

به مقدار مساوی سرکه و آب را روی قابلمه بریزید و نیم ساعت بپزید تا کلسیم اضافی آن گرفته شود. خواهید دید که توده ها از دیوار حذف خواهند شد.

روش دوم

راه دیگر برای از بین بردن سنگ آهک این است که سماور یا ملات را چند دقیقه بدون آب گرم کنید و سپس آن را با آب سرد پر کنید. آب و افراد تقسیم شده را تخلیه کنید و داخل آن را بشویید.

روش سوم

قابلمه را گرم کنید و ناگهان کمی آب یخ بریزید (برای این منظور قابلمه نباید خیلی داغ باشد، باعث نشتی فروشنده می شود).

روش چهارم

راه دیگر برای جلوگیری از ته نشین شدن سوسک و سماور این است که گوش ماهی یا فلس صدف را در قابلمه قرار دهید تا آهک در آب خیس بخورد. (آوارها نیز مهم هستند.)

روش پنجم

روش دیگر عصاره گیری این است که 2 یا 3 عدد سیب زمینی را در ظرف مورد نظر (بسته به نوع ظرف) چرخ کرده و به مدت نیم ساعت در آب بجوشانید و سپس یک عدد بادام سفید له شده را اضافه کنید و بجوشانید. تا نیم ساعت دیگر مشکل حل می شود.

روش ششم

مقداری جوش شیرین (آب جوش شیرین) را داخل قابلمه بریزید تا حجم آن را اندازه بگیرید و روی شعله قرار دهید و اگر کاملا تمیز نشد همین کار را تکرار کنید.

روش هفتم

برای این منظور داخل قابلمه کمی آب بریزید و به مدت نصف روز در یخچال نگهداری کنید. بعد از زمان مشخص شده برداشته می شود و بعد از بیرون آمدن یخ اگر مقدار مواد زیاد نباشد قابلمه خراب می شود.

انتهای پیام/