اجتماعی

آیا رانندگی با موتورسیکلت‌های برقی و سبک هم به گواهینامه نیاز دارد؟

رياس مركز سدور ستيفوني بليس راحور فراجا گفت كه درويين با هر نوع موتوري زميني مستلزم دانت درويژن است.

بر اساس گزارش ما، گروهبان احمد کرمی اسد گفت: امکان تردد موتورسیکلت های برقی و موتورسیکلت های با حجم کمتر از 50 سی سی بدون گواهینامه وجود دارد که از موتورسیکلت های 50 سی سی یا برقی این موضوع خلاف قوانین و مقررات است.

وی تبلیغات برخی از فروشندگان موتورسیکلت های برقی یا سبک با حجم کمتر از 50 سی سی را اشتباهی مبنی بر نداشتن گواهینامه خواند و گفت: برخی از فروشندگان به خریداران اعلام می کنند که اینگونه خودروها نیاز به پلاک یا پلاک ندارند. گواهینامه خلاف قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و رانندگی است. شهروندان بدانند طبق قانون هر نوع وسیله نقلیه موتوری که در جاده ها تردد می کند نیاز به پلاک دارد و راننده مربوطه نیز باید گواهینامه مناسب آن را داشته باشد.

رئیس مرکز گواهینامه های رانندگی نیروی انتظامی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: به استناد ماده 2 قانون راهنمایی و رانندگی و ماده 1 قانون گواهینامه های رانندگی مصوب 1392 هیئت وزیران، داشتن پلاک برای کلیه افراد. وسایل نقلیه موتوری و همچنین داشتن گواهینامه رانندگی برای رانندگی با این زامی است.

وی با تاکید بر اینکه موتورسیکلت از این قاعده مستثنی نیست، افزود: راکبان انواع موتورسیکلت باید گواهینامه رانندگی موتورسیکلت داشته باشند و فرقی بین کاربراتوری، انژکتوری، برقی و… ندارد.

کرمی‌اسد گفت: طبق قوانین و مقررات ذکر شده، مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی در همه کشورها از تردد خودروهای بدون پلاک جلوگیری می‌کنند.

رئیس مرکز صدور گواهینامه راهنمایی و رانندگی پلیس راهور خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 723 قانون مجازات اسلامی رانندگی بدون گواهینامه با هر نوع وسیله نقلیه یا وسیله نقلیه موتوری جرم محسوب می شود و متخلف به مراجع قضایی معرفی می شود. انجام می دهند

انتهای پیام