اتهام ارسال سلاح توسط ایران، تسلیح اوکراین از سوی غرب را مشروع می‌کند

امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با سخنران:

وزیر امور خارجه کیشورمان و دبیرکل سازمان ملل در گفت وگوی تلفنی درباره موضوعات مورد علاقه گفت وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری آنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کیشورمان و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص موضوعات مورد علاقه به تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه کیشورمان در گفتگوی تلفنی با تشریح دیدگاه های اساسی جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات مربوط به جنگ اوکراین، ریشه این جنگ را در سیاست گسترش نادرست ناتو ارزیابی کرد. تحقیری بی اساسین دانست که با تفعل معلوماتی با تعلیم معلومات دادان کمک‌های تسلیهاتی گرب به وکرینا می‌کرد.

امیر عبداللهیان، مدعیان و منتقدان کشور را آغازگر و ادامه دهنده جنگ در اوکراین دانست و بار دیگر بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارسال سلاح به دو طرف این جنگ که منجر به افزایش نیروی انسانی شد، تاکید کرد. داد و بر تعالی منتصور کیشرمان بری کے کیش بین دو کیشور و نیل به صلی الله علیه و آله و سلم بیشتر در عروبا مشخص کرد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین به تشریح اقدامات آمریکا و چند کشور غربی در زمینه تشویق به شورش و ترور در ایران و استفاده از اطلاعات نادرست و سوء استفاده هدفمند از سازوکارهای بین المللی پرداخت.

امیر عبداللهیان همچنین تاکید کرد که تهران دیپلماسی و گفتگو را بهترین گزینه می داند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این تماس تلفنی بر تلاش برای ادامه گفتگوهای منطقه ای تاکید کرد و از حمایت و نقش جمهوری اسلامی ایران در این مسیر قدردانی کرد.

دبيركل پيشنهاد امديدري كرد تهالي تهران بري كے كے در وكريني، كرد بہ كے كے كے بہ و حل مشكل شود.

وی همچنین می دانست که ابتکار جمهوری اسلامی ایران در تشکیل کمیته ملی رسیدگی به حوادث در ایران است.

گوترش تاکید کرد که گفتگو و دیپلماسی برای حل مشکلات منطقه و جهان مناسب است.

طرفین بر آخرین وضعیت مذاکرات تلفنی در مذاکرات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تهران تاکید کردند.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل