اجتماعی

برای کنترل آسیب‌های اجتماعی باید مردم را پای کار بیاوریم

سرخط نیوز/کرمانشاه دستیار پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: در زمینه کنترل آسیب های اجتماعی بیش از هر چیز باید مردم را به سرانجام رساند چرا که بدون همکاری مردم امکان پذیر نیست. اجرای برنامه های اجتماعی

دکتر آرزو در نشست تخصصی پیشگیری از خودکشی در کرمانشاه با تاکید بر لزوم توجه به موضوع کنترل اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی گفت: اما واقعا این موضوع در جامعه کم است.

ذكائي فر با تقريم با ​​با برامتراء عرض المزيد بروشد از نين جافت: پيشگيري را بايد از كودكي و به ويژه از هشت سالگي شروع كرد و اگر بتوانيم آموزش هاي عاطفي، عاطفي و… را براي جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي در آينده انجام دهيم.

وی تکھید کرد: اندیدیریم دربرنامه هفتم تعریف به امر پیشگیری شود هتیری و کے لے کے در عین مطبوع شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از موقعیت های مهم در حوزه آسیب های اجتماعی «مصدع» است، گفت: این مصوبه در سال 1395 اجرا شد.

وی گفت: آخرین مطالعه در این زمینه در سال گذشته در سطح 470 شهرستان انجام شده و امسال نیز ادامه خواهد داشت و نتایج آن به استان ها اعلام می شود.

وی افزود: بر اساس این آمار دو نوع مداخله اجرا شده است که یکی برای استان های پرخطر و دیگری مداخلاتی در استان هاست که ممکن است به زودی میزان خودکشی را افزایش دهد.

وی توضیح کرد: یکی از راهکارهای مهم برای کاهش و کنترل این آسیب این است که عوامل دخیل در خودکشی که در استان های مختلف متفاوت است شناسایی و حذف شوند و ابزارهای خودکشی مانند قرص برنج از دسترس مردم خارج شود.

ذکایی فر گفت: همچنین رسانه ها دست از کار بردارند و از روحانیت نیز می خواهیم در زمینه این آسیب و نحوه اطلاع رسانی صحیح آن مبلغ باشند.

این مسئول بیان کرد: در حوزه کنترل آسیب های اجتماعی بیش از هر چیزی نیاز به سرکار آوردن مردم است چرا که بدون همکاری مردم امکان اجرای برنامه های اجتماعی وجود ندارد.

وی از تدوین برنامه جامع کنترل و کاهش خودکشی در سطح کشور خبر داد و گفت: این برنامه دارای چندین بخش مهم از جمله تحلیل وضعیت مناطق و محلات کشور در زمینه خودکشی و حمایت از افرادی است که می توانند در محلات کمک کنند. استفاده از ظرفیت افرادی که می توانند نقش تسهیلگران محلی را ایفا کنند.

وی افزود: هر استانی باید بتواند برنامه هایی برای کنترل و کاهش آسیب ها در بستر این معضل ارائه دهد.

انتهای پیام