اجتماعی

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید/دهکده گیاهان دارویی تسهیل‌گر در اقتصاد گلستان

سرخط نیوز / گلستان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: شبکه ای در تبلیغات اسلامی گلستان وجود دارد که در رأس آن مساجد، ائمه جماعات، مداحان، جامعه قرآنی و بانوان قرار دارند که می توانند در اختیار مسئول دانش بنیان جهاد دانشگاهی در حوزه بنیان و اقتصاد مقاومتی کمک کننده باشند. راهگشا باشند.

حجت احجتلام عباسعلی گرزین، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان عصر امروز از دفتر خبرگزاری

رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان در این نشست اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در درجه نخست به عنوان یک نهاد فرهنگی و اشاعه دهنده فرهنگ اسلامی شناخته می شود و فلسفه تشکیل آن اسلامی می شود و با توجه به شرح و توضیح آن ویژگی موجود همپوشانی با سازمان تبلیغات اسلامی دارد.

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید / دهکده گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان درمان می‌کند

شهبازی افزود: از سال 64 ماموریت جهاد دانشگاهی دانشگاه مدیریت دانشگاه ها از حوزه فرهنگی و سمت چپ صنعت تغییر کرده است. . . . . .

وی با بیان اینکه جهاد داشگاهی در سال 1388 در گلستان تشکیل شده است و ماموریت اداره امور در حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تجربی است، توضیح کرد: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در موضوعات مختلف عام از مشکلات، آسیب شناسی، جشن آسیب های اجتماعی و غیره فعالیت می کند و بیشتر ما در حوزه آسیب های اجتماعی است.

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید / دهکده گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان درمان می‌کند

جهاد دانشگاهی استان گلستان تاکید کرد: در بحث فرهنگی خبرگزاری بین المللی قرآنی کشور (ایکنا) فعالیت هایی را انجام می دهد که در حوزه معارف قرآنی و فعالیت های دینی انجام می شود، خبرگزاری سرخط نیوز نیز کاملا مستقل است و ماموریت های مشخصی دارد، این خبرگزاری در سال جاری به فعالیت خود ادامه می دهد. تمت خبرهای تولیدی و یادداشت حرکت کرده و روشنگری، حقیقت جوجویی و ط بیلبی در من موج می زند.

فترفت 40 درصدی فاز نخست دهکده گیاهان دارویی گالیکش

شهبازی با بیان اینکه سازمان دانشجویان انواع کارهای فرهنگی را در دانشگاه ها انجام می دهد، بیان کرد: حوزه پژوهش جهاد دانشگاهی در کشور بسیار مهم است و 29 پژوهشگاه، پژوهشکده و مراکز تحقیقاتی در سطح کشور در حوزه های مختلف فعالیت می کنند، حوزه پژوهشی. در حدود 9 سال اخیر در بخش گیاهان دارویی در استان گلستان فعال شد

وی به فعالیت دهکده گیاهان دارویی در گالیکش اشاره کرد و گفت: دهکده گیاهان دارویی یکگر اقتصادی در منطقه خواهند بود و برای استان گلستان و کشور منشا اثر است، 125 گونه گیاهی در استان گلستان شناسایی شده و قابل کشت است، در حوزه گیاهان دارویی. مجموعه ارزشی شکل گرفت و از نیازسنجی اقتصادی آغاز شد و در مباحث مختلف اعم از ترویج، تولیدنشاء، عقد قرارداد با کشاورزان، مشاوره به کشاورزان، تولید اسانس و محصولات مرتبط و بررسی ختم می شود.

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید / دهکده گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان درمان می‌کند

جهاد دانشگاهی استان گلستان با بیان اینکه فاز نخست دهکده گیاهان دارویی حدود 40 درصد پیشرفت داشته است، پیشنهاد می شود: امسال در مزرعه نمایشی 125 گونه گیاه دارویی کاشته می شود، همچنین در گلخانه نشاء گیاهان دارویی حدود 700 هزار عدد گیاه دارویی نشان داده می شود. 11 هونه اقتصادی استان گلستان کشت شده است که رای کشاورزان گلستانی و استانهای همجوار قابل عرضه است.

شهبازی با بیان اینکه کاشت سیاه دانه یک نمونه موفق در طول سال های اخیر در استان گلستان بود که بعد از ترویج یک هزار محصول از این محصول در استان گلستان کاشته شد، نظران کرد: پس از کشت این محصول برداشت و سودآور کشاورزان دو برابر می شوند. هده است.

وی با بیان اینکه اقدام دیگر جهاد دانشگاهی بانک سلول های بنیادی خون بند ناف است که اقدام دانش بنیان برای حل این مشکل می شود: 900 نمونه ذخیره سازی در بانک خون بند ناف گلستان انجام شد و 28 سال است که بند خون ناف نگه داشته شود. داری می‌شود، همچنین در حوزه آموزش و کارآفرینی 700 عنوان رشته‌های مهارتی نیاز و استفاده از مردم و دیتگاه‌های اجرایی ارائه و آموزش می‌آموزد و مهم‌تر از آموزش مهارت‌های آموزشی آن است که بیش از 50 درصد از مواقع را به کار می‌برند.

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید / دهکده گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان درمان می‌کند

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید / دهکده گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان درمان می‌کند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان نیز در این نشست با بیان اینکه مسائل دانش بنیان باید به همه مسائل نظام علمی از فرهنگی و اجتماعی تسری پیدا کند، اظهار کرد: راه اندازی مجموعه هایی مانند دانشگاهی درایت مقام معظم رهبری جهاد دانشگاهی را نشان می دهد. . . . . .

حجت الاسلام عباسعلی گرزین با بیان اینکه نظام اسلامی به مردم اعتماد دارد و نشان می دهد که برخی از امور و خلق مجموعه مردمی است، افزود: یای مختلف از جمله پژوهشگاه رویان شاهد نبودیم، در واقع اعتماد نظام اسلامی و حاکمیت کلان به مردم امتیاز ویژه ای است که در ن

وی به همکاری مشترک تبلیغات اسلامی و جهاد دانشگاهی گلستان در راستای تحقق شعار سال اشاره کرد و استانی را یادآور شد: شبکه ای در تبلیغات اسلامی گلستان وجود دارد که در رأس آن مساجد، ائمه جماعات، مداحان، جامعه قرآنی و بانوان هستند که می توانند در مقابل آن قرار بگیرند. مقام مسئوليت جهاد دانشگاهي در حوزه دانش بنيان و اقتصاد مقاومتي كمك ننده و راهگشا باشند.

انتهای پیام