اجتماعی

ثبت‌نام ۷۰۰ خانواده در خراسان شمالی برای ذخیره‌سازی خون بند ناف

700 خانوار برای ذخیره سازی در خراسان شمالی ثبت نام کردند

نماینده گروه خون جهاددانشگاهی خراسان شمالی از ثبت نام حدود 700 نفر در این استان به منظور ذخیره سازی خون خبر داده است.

به گزارش خبرنگار گروه خبرگزاری علم و فناوری; هما يزديزاده با بيان اينكه اين كركز با سابريكي جهاددانشگاهي در استان شد، شد كه خون كون بندناف، تامين سلامت عيند است كه مي‌تواند به نوزاد .
وی گفت: به لهو این مرکز در سال 1374 در استان راه اندازی شد.
یزدی زاده افزود: تاکنون حدود 600 نمونه خون در استان به ثبت رسیده که عمدتاً از افرادی است که یا در خانواده خود مشکل خونی داشته اند و یا به عنوان ذخیره سلامت برای آینده خانواده و فرزندان خود ذخیره کرده اند.
وی تصریح کرد: برای ذخیره خون ناف نوزاد، مادران از هفته 34 بارداری می توانند به صورت حضوری و اینترنتی ثبت نام کنند.
ایزدی زاده با اشاره به مزایای ذخیره سازی خون، گفت: سلول های بنیادی می تواند 80 بیماری را در جهان درمان کند که از جمله آنها می توان به سرطان خون و بیماری های صعب العلاج مانند تالاسمی ماژور و بیماری های مرتبط با آن اشاره کرد.
وی افزود: تمین سلامت این کوگا، بری فردن سد در سد است بری فردن سد در سد بری در سدد است بری دردین در سدد بری دردین در سدد است.
نماينده خون بندناف رويان جهاددانشگاهي خوراسن سميلي گفت: در پردكون بند ناف كون، ايران از كمه و كيفي در جهان آزو كرده و از زر سلولهاي بدون هم در دير متره است.
وی ادامه داد: این مرکز در تمامی استان های ایران نمایندگی دارد و در چند کشور خارجی نیز شعبه دارد.
وی همچنین با بیان اینکه مراحل ثبت نام و نمونه برداری در استان و ذخیره سازی در تهران انجام می شود، افزود: ثبت نام در استان هر 8 تا 10 ماه یکبار انجام می شود.
یزدی زاده گفت: یکی از معضلات عدم استقبال مردم هزینه بالای آن است که در حال حاضر بیش از شش میلیون تومان برای خانواده ذخیره خون از ناف هزینه می شود.
وی تکید کرد: سکوک خون بند ناف، بیشما سلامت است کاننک در جمیعت می شود، هزینه یک جلسه شیمی درمانی برای کودک سرطانی با هزینه پرداخت شده بریا خون بند ناف، خون قابل مقایسه نیست.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه 0 Рай очень в 0 رای مخالف