حوادث

“خستگی” دلیل عمده مراجعات حجاج به مراکز پزشکی/ شرایط جسمی زائران مساعد است

. . . .

به گزارش سرخط نیوز، دکتر طاهر درودی گفت: پروازها برای اعزام زائران ایرانی حج تمتع به مدینه و مکه ادامه دارد و تا روز جمعه دوم تیرماه حدود ۱۷ هزارنفر، یعنی نزدیک به نیمی از زائران کشورمان به عربستان اعزام شده‌اند.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر در تشریح خدمات ارائه شده به زائران ایرانی در مکه مکرمه گفت: تا پایان روز گذشته ۲۳۹ مورد ویزیت تخصصی، ۶۴۲ خدمات رادیولوژی، ۱۳۸۹ خدمات پزشکی، هزار نسخه و ۲۷۳ مورد ویزیت. ایمومی به زائران ارائه شده است.

درودی با بیان اینکه در مجموع حال عمومی زائران است و مشکل حادی وجود ندارد، افزود: گزارشی از بروز آبله میمونی در زائران ایرانی بی‌نظیر است، اما دو تن از زائران به دلیل علائم مشکوک خوب در مکه مورد بررسی قرار دارند. . . . . .

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: این افراد حال عمومی کمچنین کاروان این دو فرد از سوی وان و مبارزه شناس با بیماری‌ها و پزشکان، شک لل مداوم و روزانه بررسی می‌شود و درمان می‌شود.

درودی افزود: همده مراجعات زائران به مراکز پزشکی مامل موارد مربوط به سرماخوردگی، کوفتگی و …

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلالاحمر؛ وی توصیه کرد که حتما همه حجاج 6 عدد ماسک و داروهای خود را همراه داشته باشند و حجاجی که بیماری و یا ضعف بدنی دارند در هنگام محرم شدن به صورت گروهی و با کاروان حضور پیدا کنند.

انتهای پیام