اجتماعی

سنگ‌اندازی‌ بانک‌های خصولتی در مسیر ازدواج/ صدای دبیر شورای هماهنگی بانک‌های گلستان در آمد

سرخط نیوز / گلستان دبیر شورای هماهنگی بانک های استان گلستان از سنگ‌اندازی برخی بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج انتقاد کرد و گفت: برخی از بانک‌ها به عمد مراجعه‌کنندگان را حذف می‌کنند تا وام قرض الحسنه با نرخ چهار درصد پرداخت کنند!

حسین قدیر عصر امروز در جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی استان گلستان بیان کرد: بنیاد مسکن اعطای وام های مسکن روستایی را اولویت می داند و یا در مسائل ازدواج می گویند، در واقع همه حوزه ها برای اعطای تسهیلات مهم هستند. نن و حجم پرونده های ما زیاد است.

وی افزود: در حوزه اعطای تسهیلات فرزندآوری از 10 هزار و 552 پرونده معرفی شده به سیستم بانکی گلستان، یک هزار و 514 مورد از آن به منظور پرداخت هزینه های ارائه شده در استان است. آره.

دبیر هماهنگی بانک های استان گلستان به آمار تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در استان گلستان کرد و گفت: بانک و آمار بانک مرکزی در سال گذشته در چهاردهم شورای عضو کمیسیون، 43 هزار و 310 پرونده برای وام ازدواج معرفی شد که از این تعداد 20 هزار و ۲۹۸ مورد از آن توسط شبکه کیانکی پرداخت شده است.

قدیر با اشاره به اینکه ثبت ازدواج در سال جاری از اردیبهشت ماه آغاز شد، بیان کرد: در 11 هزار و 815 مورد معرفی وام ازدواج گلستان انجام شد و سه و 447 برابر معادل 29 درصد به پرداخت پرداخت شد. .

وی افزود: آمار برخی از بانک ها در اعطای تسهیلات ازدواج نگران کننده است چراکه تعداد حذف شده ها به دلیل عدم مراجعه زیاد است و با وجود نشست ها و می شود. تذکرات زیادی که به این دسته از بانک‌ها دادیم فایده ای ندارد و برخی بانک‌ها به عمد مراجعه نمی‌کنند را حذف می‌کنند تا وام قر.

دبیر هماهنگی بانک های استان گلستان با بیان اینکه برخی از بانک ها حالت خصوصی دارند و به سودآوری موسسه خود بیشتر می دهند، پیشنهادان کرد: امسال در بخش وام ازدواج از دو هزار و 43 پرونده به بانک ملی 751، از 993 رسیده است. پرونده رسیده به بانک سپه ۴۷ مورد، از ۷۹۲ پرونده رسیده به بانک کشاورزی ۳۵۰ مورد و از ۳ هزار و ۲۳۱ پرونده به بانک ملت ۷۳۱ مورد و از ۲ هزار و ۵۱۳ پرونده رسیده به بانک کشاورزی ۶۴۱ مورد رسیده است. .

در بانک ملی از یک هزار و 373 مورد برای دریافت تسهیلات فرزنداوری در 403 مورد پرداخت انجام شد که 97 مورد آن در مرحله انتظار و عدم مراجعه و یا حذف گزارش نشده است، در بانک انجام شد. سپه از یک هزار و 331 مورد از 800 پرداخت و 31 مورد در مرحله انتظار است که دو مورد عدم پرداخت و مابقی مراجعه نمی کنند، در بانک کشاورزی نیز از یک هزار و 86 مورد 118 مورد به پرداخت و 118 مورد در مرحله انتظار و مابقی مراجعه می کنند. در مرحله تکمیل پرونده قرار دارد.

وی با بیان اینکه بانک ملت در بخش تسهیلات فرزندآوری از هزار و ۹۹ پرونده بالغ بر ۵۰۳ فقره پرداخت هزینه داشته است که یک هزار و ۱۲۰ مورد در مرحله انتظار قرار دارد، بانکی که در دو هزار و ۱۴۸ مورد مورد استفاده قرار گرفته است. پرداختی داشته است که آمار این بانک پایین است که طبق صحبتی که یا این مجموعه اعلام کردم مشکل خاصی وجود ندارد و در حال حاضر وجود ندارد.

دبیر هماهنگی بانک های استان گلستان افزود: بانک تجارت از یک هزار و 824 برای تسهیلات شورای عالی فرزندآوری 56 پرداختی و بانک مسکن از 82 مورد 36 پرداختی، بانک مسکن از 277 مورد 82 پرداختی و بانک آنلاین ایران از 159 پرداختی و درخواستی استفاده می کند. از بانک صنعت و معدن پنج مورد بوده است هنوز پرداختی انجام نشده است.

قدیر تاکید کرد: در نشستی که با حضور نماینده گلستان با بانک های مختلف برگزار شد، بر این اساس مهم است که بانک ها باید در اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همت داشته باشند و این مهم را انجام دهند.
انتهای پیام