استان ها

سیارکی با قطر ۱۵ مایل بزرگترین دهانه آتشفشانی زمین را ایجاد کرد

محققان در شبیه سازی 2 میلیارد سال پیش;

محققان دانشگاه “روچستر” شبیه سازی دقیق تری از برخوردی که منجر به تشکیل دهانه آتشفشانی “Verdifort” در دو میلیارد سال پیش شد، تولید کرده اند.

به گزارش خبرگزاری آنا، یک ضربه گیر حدود 2 میلیارد سال پیش در نزدیکی جایی که امروز ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی قرار دارد به زمین برخورد کرد. این برخورد چیزی را ایجاد کرد که بزرگترین دهانه آتشفشانی روی زمین است.

بر اساس تحقیقات قبلی، دانشمندان به طور کلی موافق هستند که دهانه “Vredefort” با جسمی با قطر حدود 15 کیلومتر و سرعت 15 کیلومتر در ثانیه ایجاد شده است.

با این حال، یک مطالعه تحقیقاتی اخیر در دانشگاه روچستر نشان می‌دهد که این ضربه‌گیر ممکن است بسیار بزرگ‌تر بوده باشد که می‌تواند اثرات فاجعه‌باری بر روی زمین داشته باشد.

این مطالعه که نتایج آن به تازگی در ژورنال تحقیقاتی ژئوفیزیک منتشر شده است، درک دانشمندان را از این ضربه بزرگ ارتقا داده و راه را برای شبیه‌سازی واقعی‌تر رویدادهای ضربه‌ای که روی زمین و سیارات دیگر رخ داده‌اند و یا در کره زمین رخ خواهند داد هموار کرده است. آینده را صاف می کند.

ناتالی آلن، دانشجوی دکترا در دانشگاه جان هاپکینز، می گوید: شناخت و درک بزرگترین ساختاری که روی زمین داریم بسیار مهم و حیاتی است.

وی افزود: دسترسی به اطلاعات ارائه شده توسط سازه ای مانند دهانه آتشفشان فرصت بسیار خوبی برای آزمایش مدل خود و شناسایی آن از روی اسناد زمین شناسی است تا بتوانیم ضربه ها (اجرای فضایی) را در زمین و خارج از آن بهتر تشخیص دهیم.

سیاره ای که بزرگترین دهانه آتشفشانی را ایجاد کرد 15 مایل قطر داشت

دهانه آتشفشان رد فورت 2 میلیارد سال است که فرسایش یافته است و تعیین اندازه دقیق آن در زمان برخورد اولیه برای دانشمندان دشوار است.

بر اساس شواهد و اندازه گیری های جدید زمین شناسی، دانشمندان تخمین می زنند که قطر اولیه این سازه در زمان برخورد بین 250 تا 280 کیلومتر بوده است. طبق تحقیقات جدید، قطر بدنه برخورد کننده باید بین 20 تا 25 کیلومتر (12.5 تا 15.5 مایل) و سرعتی بین 15 تا 20 کیلومتر در ثانیه باشد.

معنای این نامه این است که قلعه سرخ را ایجاد کرده است.

انتهای پیام