علمی و پزشکی

عادت‌های رایجی که پیرتان می‌کند

آنچه ما می‌خوریم، میزان جابجایی ما، خلق و خو و شخصیت ما، همه و همه بر سرعت پیر شدن ما تأثیرگذار نیستند. . . . . .

. . . . . . . . . .

رعد و اصعده عوادات روزنه اماتوند روندورد رئند رضا تا حدی كند كري و سمبوب يطبيف طلم عمر ماكت. پیش از اینکه بر روی مواردی که ممکن است رپی را کاهش دهد، سعی کنید آن‌ها را حذف کنید.

زندگی کم تحرک یکی از عوامل موثر در کاهش رمر و داشتن زندگی کوتاه است. در اینجا می‌خواهیم ۱۰ عادتی که می‌تواند افزایش یابد، برای شما ذکر کنید:

۱- نشستن در تمام طول روز

ر نشستن در طول روز و داشتن یک سبک ننگی بدون رتح در واقع باعث نن فرد می شود. آیا مطمئن هستید که می خواهید آن را حذف کنید یا خیر؟ شکی نیست که این عادات مسموم باعث می شود تا ما سریعتر پیر شود.

نشستن

۲- خوردن غذاهای ناسالم

.ا‌های سرشار از افزایش‌های باعث شده، استلسترول بد، قند و سدیم می‌تواند باعث افزایش مصرف شود. شر شدن به عنوان یک تالت مزمن در نظر گرفته می‌شود که خوردن غذاهای ناسالم نمی‌تواند سرعت بخشد.

۳- نخندیدن

اگر به اندازه کافی نمی‌خندید، یک برنامه خنده دار و یا یک نمایش کُمدی را تماشا کنید. کهرا که نخندیدن به اندازه کافی تج عمع باعث استرس می‌شود و همین موضوع می‌تواند سلول‌های بدن شما را برای مقابله با میزان تأثیر تا. خنده، باعث ناراحتی‌های شادی می‌شود و حس خوب بودن را تقویت می‌کند.

۴- ماندن در خانه

یکی دیگر از عواملی که باعث تسریع روند پیری می‌شود، ماندن در خانه است. این زمان نرسیده تا کفش هایتان را به کاکرد و فعالیت های انجام دهید. مشاهده در خانه ماندن ادامه دارد بر تسریع روند پیر شدن، می‌توان بر سلامت نن یما نیز تأثیرگذار باشد.

۵- خم خوابی

. . .. . . . . . پس خوب بخوابید تا جوان بمانید.

۶- بی هدفی در زندگی

. . . . .

۷- سیگار و الکل

مصرف نوشیدنی‌های الکلی و سیگا سیگار کشیدن از موارد دیگری که باعث تسریع پیری می‌شوند. در حالی که ممکن است این موارد به شما خوشحالی و یا هیجانی موقتی بدهند، اما باید بدانید که باعث دزدیدن کم کردن ساها می شود.

۸- نورهای مصنوعی

سر مطالعات انجام شده، نورهای مصنوعی از گوشی های هوشمند و صفحه های نمایشی سرفصل یک تحقیق، «نور آبی» تات نمایش کامپیوتر و تلفن های هوشمند باعث زودرس می شود.

نور آبی

۹ – میدان الکترومغناطیسی

گفته می‌شود تابش‌های میدان الکترومغناظی ناشی از نسل پنجم تلفن همراه (GG) دارای تأثیراتی بر سیستم ایمنی بدن است.

۱۰- ولودگی های زیست محیطی

محیط‌های زیست محیطی و قرار گرفتن در برخی موارد خاص، یکی دیگر از عوامل پیری است.

از: باشگاه خبرنگاران جوان