استان ها

لزوم رسیدگی به جاده‌ها در خراسان رضوی برای خدمت شایسته به زائران 

سرخط نیوز/خراسان رضوی دستیار امور شورا، امور حقوقی و استان های وزارت میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی گفت: برای نگهداری راه های خراسان رضوی که به مشهد ختم می شود اعتبار خوبی در نظر گرفته شده است. و برای تقویت جوامع بین منطقه ای استان نیاز مبرم به ارائه خدمات شایسته ایجاد شده است.

جواد واحدی در كسماین از خدمان زایران در اختر سفر كرد كرد كرد كرد كرد كرد كرد كرد كرد كرد كرد : امسال با توجه به اینکه ایام کرونا را پشت سر گذاشته بودیم و زائران حضرت رضا (ع) از سراسر کشور به مشهد هجوم آوردند، با خیل عظیم مسافران و زائران مواجه شدیم.

وی افزود: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته دولت ایالت دکتر مخبر دستیار اول رئیس جمهور تشکیل شد و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز دبیر این دولت بود. در منازیرتخانه نیز ستادی شد و کوبی ریزی بری زیران به خوراسان رزوی رزوی کروت.

واحیدی گفت: استان‌های در مصیر خراسان رزوی مزید مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی خدمات رسانی کردند و به زائران کمک کردند تا با آسودگی خاطر به استان سفر کنند و به یاری امام رضا (ع) به خوبی به زیران رسید.

در دهه گذشته صفر بیش از 4 میلیون بازدیدکننده داشت

سید جواد موسوی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی نیز اظهار داشت: به همت و تدبری استان خراسان رضوی کرانگاه سےرسانی به زایران در دهه اکر سفر به کراسان و اجرا شد.

وی با بیان اینکه از تمامی امکانات گردشگری و اقامتی بهره برداری شده است، افزود: 3 هزار و 900 واحد اقامتی در مرکز استان از 24 شهریور تا هفتم مهرماه به زائرین خدمات رسانی کردند تا بازدیدکنندگان با آسودگی خاطر بتوانند بازدید خود را انجام دهند.

موسوی ادامه داد: حدود 80 درصد بازدیدکنندگان زمینی با وسایل نقلیه شخصی، پنج درصد با وسایل حمل و نقل عمومی، حدود هفت درصد به صورت کاروان پیاده، پنج درصد ریلی و سه درصد با حمل و نقل هوایی خواهند بود که به مشهد مقدس سفر کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: در دهه گذشته 46 هزار گردشگر خارجی وارد استان شده اند.

وی به کوراسان رضوی بری کیمتی‌رسانی به زایران کرد و توضیح کرد وی به کمک به استان خراسان رضوی بری کیمتورسانی به زایران کرد و توضیح داد: تقاضا داریم مرکز خدمات بازدیدکنندگان دهه آخر صفر به صورت دائمی فعال و دارای یک ساختار مستقل و نمودار سازمانی مانند مرکز سفر. همچنین رسیدگی به وضعیت راه های خراسان ضروری است.

در نوروز 1402 برای نجات مشهد تلاش خواهیم کرد

سيدمحمد مدرشاهيان، در دهه اختر سفر، در كانون تشكل‌هاي فره‌اي توريزي، خراسان رضوي، گفت: در دهه‌هاي اختر سفر، فيكس توريزين تركيد را از زيران به شيستگي مي‌زنند.

وی بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: همانطور که در دهه پایانی صفر با جان و دل تلاش کردیم، در عید نوروز نیز برای کنترل قیمت ها تلاش خواهیم کرد. 1402. ابروي شهر مشاهد حفظ شود.

انتهای پیام