عمومی

ما خاکشش نداریم! – سرخط نیوز

पाय मारयान अकान दर मियान निस अमा पाय माान अचान चरा! ما می دانیم مشکل چیست و از کجا می آید، اما دقیقاً نمی دانیم که چه دستگاهی مسئول و مسئول مشکل است.

به روگر سرخط نیوز، در منتومای در جازیدی تحصیل کرده ها ایرنا: «در روز گذشته شاخص آلودگی هوای تهران به عدد 164 رسید تا شهروندان شاهد آلوده‌ترین روز پایتخت در هفته‌های اخیر باشند. پیش‌تر در روگرهای سریال «فرهیکتگان» برامون در طوسیف این براینی پیشتیم. وضعیت واقعی این معضل را زمانی باید دید که از دست سیاستمداران و رسانه های برتر بیرون بیاید و شهرهای بزرگ کشور را یکی پس از دیگری طعمه غبار سیاه خود کند. برای حل این معضل که آمارها گواه آن است، سال به سال خطرناکتر می شود، ابتدا باید آلودگی شناسایی و عوامل اصلی آن شناسایی شود، سپس به مسئولین کنترل این عوامل مسئولیت رفع محول می شود. و کنترل بحران

تعریف آلودگی هوای جهانی به شرح زیر است: وسایل گرمایشی و احتراق خانگی، وسایل نقلیه موتوری، تأسیسات صنعتی و آتش سوزی در جنگل ها منابع رایج آلودگی هوا هستند.

عواملی که باعث آلودگی هوا در کشور می شود نیز شناخته شده است. اینطور نیست که عوامل ناشناخته ای در این وسط وجود داشته باشد و مثلاً آلودگی شهرهای بزرگ پکن، کلکته، کراچی و مکزیکوسیتی با آلودگی تهران متفاوت باشد. بنابراین पाय मुवारा अकान दर मिन निस अमा पाय मुचारान अचान चरा! ما می دانیم مشکل چیست و از کجا می آید، اما نمی دانیم دقیقاً چه دستگاهی مسئول و مسئول حل مشکل آلودگی است. البته اینطور نیست که اسناد کلان، قانونی و قانونی در این زمینه وجود نداشته باشد. ضمناً قانون هوای پاک مصوب سال 1395 در ماده 34 با هدف برخورد یکپارچه با آلودگی هوا به تصویب رسید و وظایف آن به سازمان حفاظت محیط زیست واگذار شد که باید با همکاری سایر دستگاه های ذیربط اجرا می شد. سازمانها و نهادها در دوره پنج ساله اجرای قانون ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران.

سوال اینجاست که دقیقا چه شخص یا نهادی باید پاسخگوی وضعیت فعلی باشد؟ عوامل مشخص و راهبردها مشخص است و عوامل ناشناخته ای در مدیریت این بحران وجود ندارد. همه آنچه در میدان است، نیازمند عزم مدیران و تصمیم گیران است.

آنچه را که داریم نداریم!

انتهای پیام