عمومی

مدیریت «النگدره» و «ناهارخوران» به شهرداری گرگان واگذار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، صد و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان روز شنبه با حضور اعضای شورای شهر و مدیران شهری و همچنین با حضور حمید سلامیه مدیر منابع طبیعی شهر گرگان برگزار شد. گلستان.

در ایحه شهرداری در شد مترحة

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر گرگان در رابطه با این لایحه گفت: قطعا یک گروه گردشگری در این منطقه وجود خواهد داشت.

علی اکبر بصیرنیا دوزد کرد: مدت روزرد واقدی پرک جنگلی ناحر خوران و النگدره 15 سال ذخیره شده ک زمان کمی است.

بیان کرد: سرمایه گذار می خواهد در این زمینه ها سرمایه گذاری کند و به زمان بیشتری نیاز دارد.

قرارداد باید اصلاح شود

در ادامه زهرا نورا سخنگوی شورای شهر گرگان نیز اظهار داشت: هیچ یک از اعضای شورا مخالف واگذاری پارک جنگلی و ناهار به شهر گرگان نیستند اما این قرارداد باید اصلاح شود چرا که در تلاش هستیم قراردادی دو طرفه و فضایی مناسب در اختیار شهروندان قرار می دهیم.

به گفته وی منابع طبیعی اجازه شهرداری نصر اصلاحی را نمی دهد.

مدیریت «النجدره» و «ناحروخوران» به شهر گرگان سپرده شد

رئیس سازمان هوا، منظر و فضای سبز شهرستان گرگان درباره این قرارداد گفت: پیش نویس قرارداد در سال 1400 نگارش شد و تمامی بندهای آن در سطوح مختلف مورد کارشناسی، بحث و برنامه ریزی قرار گرفت.

یحیی استوده افزود: در قسمت سرمایه گذاری این قرارداد ابهاماتی وجود داشت و به صراحت بیان نشد که آیا شهرداری می تواند با ورود سرمایه گذاران پروژه های گردشگری را در این دو پارک جنگلی اجرا کند یا خیر؟ در نهایت این موضوع شفاف شد و نگاه به منابع طبیعی در این زمینه مثبت بود.

وی بیان کرد: در بخشی از قرارداد قید شده بود که در صورت وقوع حادثه خسارت وارده به عهده شهرداری خواهد بود اما پس از اصلاحات مقرر شد در صورت انجام خود شهرداری مسئولیتی در قبال خسارات احتمالی نداشته باشد. وظایف به درستی

کارکنان منابع طبیعی هزینه های خود را پرداخت خواهند کرد

ستوده نیا تصریح کرد: همچنین بند ذکر شده در قرارداد مبنی بر اینکه کارکنان اداره منابع طبیعی و منابع آب استان و خانواده هایشان می توانند بدون پرداخت ورودیه از خدمات موجود در این منطقه استفاده کنند، حذف شد. قرارداد.

مدیر منابع طبیعی و منابع آب گلستان نیز گفت: این پارک برای سفره داران و گردشگران وحشی است و مسافران می دانند که مرکز گلستان جنگلی است.

حمید السلامیه تاکید کرد: تفاهم نامه منابع طبیعی و شهرداری بیش از 40 سال سابقه دارد.

وی با تاکید بر اینکه منابع طبیعی بدون طرح مصوب نمی تواند این منطقه را واگذار کند، افزود: از سال 92 قرارداد منابع طبیعی و شهرداری گرگان هر 6 ماه یکبار تمدید شد اما با این نوع قرارداد نمی توان از آن استفاده کرد. بخش سرمایه.برنامه ریزی شده

این قرارداد تا 90 سال قابل تمدید است

به گفته وی، این قرارداد از 15 سال به 90 سال قابل تمدید است و منابع طبیعی بیش از این قابل کاهش نیست.

سلامت مدیریت شهری از گرگان خواست نظر قاطع خود را اعلام کند و گفت: منابع طبیعی بدون تشریفات می تواند این طرح را فقط به شهرداری بسپارد و در صورت عدم انعقاد این قرارداد واگذاری این عرصه های جنگلی به مزایده گذاشته می شود.

ناحرخوران و النجدره روي دست ما نمانده است

وی با تاکید بر اینکه نهارخوری ها و شهرنشینان از اجبار این قرارداد با شهرداری دریغ نکردند، گفت: این سازمان می خواهد توان شهرداری را افزایش دهد و ما معتقدیم برای خدمات رسانی به شهروندان و بهره برداری از این امر. جنگل است، شهر بهترین گزینه است.

سرانجام علی رغم اصرار زهرا نورا، این لایحه به تعویق افتاد و اصلاحات به تصویب رسید.