عمومی

مقام شفاعت یکی از شئون و منزلت حضرت معصومه(س) است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، آیت الله محمدمهدی میرباقری شامگاه جمعه در مراسم شب شهادت حضرت معصومه (س) که در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: یکی از شئون حضرت معصومه (ص) است. ) مقام شفاعت آن حضرت است و در زيراطاعت حضرت معصومه (س) كه از ايمام رضا (ع) نقل كرده، وحديه يا فاطمه اشفعي لنا في جنه، كه در مقام شفاعت هذا محمول است.

مدرس دانشگاه اسلامی قم افزود: جایگاه شفاعت در دست رسول الله است و در روایتی که داریم کار در صحنه قیامت بسیار جدی خواهد بود و همه مردم. جمعيت مضطرب مي شوند و همه پيامبران امت خود را به رسول خدا ارجاع مي دهند و حضرت با جمعيت خواهد بود.»

آیت الله میرباقری گفت: شفاعت روز قیامت بعد از دستگیری دنیاست و وقتی مردم وارد بهشت ​​می شوند از هر بدی و بدی پاک می شوند.

یکی از اعضای شورای خبرگان رهبری بیان کرد: طهارت در دنیا آغاز شفاعت در روز آخرت است و کسانی که در دنیا با پیامبر همراهی نمی کنند در آخرت هم به شفاعت نمی رسند.

وی ترفت داشت: در توردین وحدیه پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در شفاعت من برای اهل كبیر است و كسی كه گنا كبیره است و را بیشتی می كنم.

مدرس دانشكده اسلامي قم گفت: دين او دين خداست و مؤمن از گناهش پشيمان نيست، هر چند گناه بزرگي در ذهنش باشد و اين گناه خطا و شفاعت است. پیامبر در روز یوم است.» از ین عنده برای رفع علیها است.

رسول خدا فرمود من شفاعت مردمی را می کنم که گناهان کبیره دارند.

آیت الله میرباقری گفت: ما غالباً در عقاید خود افراط و تفریط داریم، برخی از ادیان معتقد به بخشودگی گناهان کبیره نیستند، در حالی که رسول خدا می فرمایند من شفاعت می کنم کسانی که گناهان کبیره دارند.

مدرس دانشگاه اسلامی قم افزود: زمانی که پیامبر برای مؤمنان شفاعت می کند، مؤمنان نیز اجازه دارند چند نفر را شفاعت کنند تا از این مرحله عبور کنند.

وی با بیان اینکه پیامبران خدا در دنیا باید مردم را از آلودگی پاک کنند، افزود: این کار سختی است و به همین دلیل است که خداوند از پیامبران مسئولیت می گیرد و نبوت نیز به کسانی داده می شود که با محبت خدا مردم را هدایت می کنند. آن مسیرهای را را تعلب

آیت الله میرباقری افزود: گاهی یک پیامبر 950 سال صبر می کند تا فردی که توانایی هدایت او را دارد به راه اصلی بازگردد و برای رحلت بقیه دعا کند.

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری گفت: در قرآن چند مورد وجود دارد که سختی های جنگ برای تطهیر بوده و گاهی کار آنقدر بر اطرافیان سخت می شد که منصرف می شدند و راه را رها می کردند. از پیروزی.”

باید در آن دونی بهشت ​​شد تا کوزیب بهشت ​​شد

عنوان داشت: سپس دست مرا می گیرند و از این دنیا به وادی بهشت ​​می فرستند.

آیت الله میرباقری با بیان اینکه پیامبران خدا می خواهند ما را در این دنیا به بهشت ​​برسانند، افزود: در این دنیا انبیا سختی های زیادی را متحمل می شوند و در بین آنها بودند که شب ها بیدار ماندند تا روزی خدا را نصیب امت کنند. و بهشت ​​بردنا است