اجتماعی

نانوذرات لیپیدی و mRNA و قدرت مهار آنان در برابر ویروس کرونا

نانوذرات لیپیدها، mRNA و توانایی مقاومت در برابر ویروس

مطالعه ای در دانشگاه ایالتی اورگان (OSU) انجام شد که در آن ابزارهایی برای مقابله با ویروس کرونا ارائه شد. محققان در یک مدل نشان داده اند که RNA پیام رسان (mRNA) می تواند برای تولید پروتئین هایی استفاده شود که می تواند از ورود انواع مختلف ویروس SARS-CoV-2 به سلول ها و ایجاد بیماری های تنفسی جلوگیری کند.

به گزارش خبرنگار گروه خبرگزاری علم و فناوری; یک مطالعه نشان داده است که mRNA از طریق نانوذرات لیپیدی از ورود انواع مختلف SARS-CoV-2 به سلول‌های موش جلوگیری می‌کند.

پروفسور Gaurav Sahai، محقق این مطالعه، گفت: این نتایج نشان می دهد که mRNA را می توان به جای واکسن، به عنوان یک درمان جهانی علیه ویروس های مختلف کرونا، استفاده کرد. با وجود واکسیناسیون انبوه، نیاز فوری به ایجاد گزینه های درمانی موثر برای پایان دادن به این همه گیری وجود دارد. چندین روش درمانی تا حدی اثربخشی نشان داده‌اند، اما نرخ بالای ویروس، توسعه داروهایی را که همه انواع نگرانی‌ها را درمان می‌کنند، پیچیده می‌کند.

یافته‌های منتشر شده در Advanced Science نشان می‌دهد که تحویل mRNA بسته‌بندی شده در نانوذرات لیپیدی به موش‌ها می‌تواند باعث شود سلول‌های میزبان آنزیمی «فریبنده» تولید کنند که به پروتئین‌های اسپیک ویروس کرونا متصل می‌شود، به این معنی که ویروس نمی‌تواند به سلول‌های میزبان متصل شود. .

ساهای گفت: پروتئین ها مولکول های بزرگ و پیچیده ای هستند که به عنوان نیروگاه سلول ها عمل می کنند و تمام عملکردهای حیات را در یک سلول ممکن می کنند. DNA حاوی داده هایی است که پروتئین ها پس از اولین کد رونویسی به mRNA ساخته شده اند.

آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین انسانی 2 (hACE2) مربوط به سلول های مجاری هوایی است. همچنین در قلب، کلیه و روده بیان می شود و در بسیاری از عملکردهای فیزیولوژیکی نقش دارد. محققان می گویند که دادن hACE2 به بیمار مبتلا به کووید-19 اثربخشی محدودی در درمان این بیماری خواهد داشت، زیرا محلول آنزیمی، نوعی که می تواند در سراسر بدن گردش کند، نیمه عمر کوتاه و کمتر از دو ساعت دارد. با این حال، نانوذرات لیپیدی حاوی mRNA که تولید آنزیم را تنظیم می کند می تواند به غلبه بر این مشکل کمک کند.

در این مطالعه، محققان یک mRNA مصنوعی را برای رمزگذاری یک آنزیم محلول مهندسی کردند، mRNA را در نانوذرات لیپیدی بسته بندی کردند و آن را به صورت داخل وریدی به سلول های کبدی تحویل دادند. در عرض دو ساعت، نزیم در سرای خون مش قرب غرف و برای در آنگا. دانشمندان همچنین نانوذرات لیپیدی را با استنشاق بارگیری کردند و سلول های اپیتلیال را در ریه ها حل کردند.

جئونگوان کیم، دکترای دانشگاه ایالتی اورگان، گفت: “محلول آنزیمی به طور موثری از آلوده شدن سلول میزبان به SARS-CoV-2 جلوگیری می کند.” mRNA سنتز سریع، مقرون به صرفه و مقیاس‌پذیر است و mRNA‌هایی که با نانوذرات لیپیدی تحویل داده می‌شوند، در صورت لزوم می‌توانند برای حفظ تولید پروتئین تا زمانی که عفونت فروکش کند، تکثیر شوند. هنگامی که درمان متوقف شد، محلول hACE2 که دیگر مورد نیاز نیست برای چند روز توسط سیستم پاک می شود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه 0 Рай очень в 0 رای مخالف