اجتماعی

همه چیز درباره “کاشت حلزون شنوایی” در ایران

صدا تنها است: آرزویی که برخی از این کودکان می توانند با کاشت حلزون به آن برسند و دنیای پر از سکوت خود را با صدا رنگ آمیزی کنند…

بر اساس گزارش ما، یکی از فواید و امیدهای علم پزشکی برای کودکان معلول کم شنوایی است که با موهبت شنوایی می تواند آنها را به زندگی عادی برساند. لازم به ذکر است که روند برداشت حلزون در کشور از سال 72 آغاز شد و از آن سال تاکنون بیش از 16 هزار مورد برداشت حلزون در سراسر کشور انجام شده است و این یعنی صدایی در زندگی کودکان وجود نداشته است.

در حال حاضر تعداد مراکز شنوایی به 15 مرکز رسیده است و تلاش می شود تا بیماران ناشنوا در سراسر کشور از این خدمات بهره مند شوند.

در عین حال، اخیراً بحث کاشت هلزون شنوایی مورد توجه دولت قرار گرفته است و پاخت ملی در کاشت هلزون جینت تسعی و فیلمی در امر به کاشت هلزون شنوایی از شهریور ماه سال. கார்கி குக்கு க்க்கி تسریع در فعالیت های کم شنوایی و کاهش لیست انتظار کم شنوایی و کاهش هزینه های کم شنوایی برای بیماران. به این ترتیب با شروع تحول کشوری کاشت حلزون شنوایی و با اقدام سریع نهادهای امنیتی و صرفه جویی در هزینه های درمانی بیماران برای تهیه پروتز، لیست انتظار کاشت حلزون به صفر می رسد. در عین حال هزینه های آن نیز برای بیماران رایگان است.

به گفته مسئولان هیأت امنا صرفه جویی در هزینه بیماران در سال 1400 در سال 1430 کاشت حلزون شنوایی انجام شد، اما در شش ماهه اول سال 1401 در مجموع 1209 پروتز تحویل داده شد. مراکز، و پیش بینی می شود که این تعداد به 1800 افزایش یابد.

البته لازم به ذکر است که طبق آمار وزارت بهداشت از هر 1000 تولد در کشور دو مورد ناشنوای کامل و شدید است. تعداد فرزندان متولد شده در کشور در سال های گذشته بین یک میلیون تا 300 هزار تولد است و بر این اساس حدود 2000 تا 2700 کودک دارای معلولیت متولد می شوند. البته این آمار بسته به شرایط می تواند بیشتر و کمتر باشد. گفته می شود بین 40 تا 60 درصد از این کودکان به این عارضه مبتلا هستند. بر همین اساسه هم منزارت هنایتها که می شود.

Заходный кашть халзон шноайе брай недвижимость нашнова

طبق اعلام هیئت ایمنی، زمانی که کودک ناشنوا به دنیا می آید، ممکن است ناهنجاری دیگری داشته باشد که به او اجازه شنوایی حلزونی را نمی دهد. از جمله اینکه سمعک باید داخل گوش قرار گیرد اما در برخی از کودکان گوش اصلا تشکیل نمی شود و به جای آن اختلال در عملکرد بافت ایجاد می شود که اجازه نمی دهد دستگاه وارد گوش شود. در عین حال وقتی پروتز را در گوش قرار می دهید باید مسیرهای عصبی سالمی وجود داشته باشد. در بریک از کیندرین هین مسیرهای نیرهای در در کی در کی کی کی کی ک از ترفیع زمانیک ام کاشت هلزون شنوایی را بری کیدید میـدید را بری کیدید، آن بک باید در کوفتاردرمانی کند کند. بنابراین باید حداقل سطح هوش را داشته باشد تا بتواند یاد بگیرد. کودکانی که عقب ماندگی ذهنی شدید دارند از کم شنوایی سودی نخواهند برد.

سن تلاینی کاشت هلزون

در عین حال هر قسمتی از بدن که استفاده نشود به مرور زمان عملکرد خود را از دست می دهد. از جملة مسيرهاي نيسيون كه ودرد درد، از بدو تولد وكي ك. هنگامی که یک مسیر عصبی استفاده نمی شود، به تدریج ناپدید می شود و دیگر کار نمی کند. بنابراین، ترجیح این است که کودکانی که به آنها پیوند حلزون توصیه می شود، باید در اسرع وقت آن را انجام دهند. البته باید حداقل شرایط از جمله وزن مناسب و … نیز وجود داشته باشد. همچنین طبق اعلام وزارت بهداشت، محدودیت سنی یک سال را به عنوان حداقل سن پرورش حلزون اعلام می کردند، اما اکنون این سن را به حداقل رسانده اند. از ترافی تا کارسالگی از ام کاشت هلزون شنوای هود از ترافی تا کارسالگی حتی عمل پیوند حلزون بعد از چهار سالگی نیز جواب می دهد، اما نیاز به کار بیشتری دارد و احتمال موفقیت کمتر خواهد بود. اما در بالای کار سال هم موردی موقع در کیشور است ودید است. در هر حال می شود که سن تلایی کاشت هلزون تا سفت کار سال است.

انتهای پیام